Begüm Minkis

Sevgi dilimizi, sosyal ilişkilerimizi, beğenilerimizi ve parasal değerlerimizi ifade eden Venüs 1 Şubat 2021’de 17:05’te Kova burcundaki gezegen cümbüşüne katılıyor. 25 Şubat’a kadar seyahat devam edecek. Farklı olanın çekici geleceği bu süreç, objektif değerlendirme ve modern bakış açılarını benimseme zamanı olacak. İlişkilerde özgürlük, arkadaşlık, gerçekçilik ve bireysel haklara saygı talebi ön planda olacaktır. Gökyüzündeki Kova yoğunluğunu da hesaba katacak olursak ilişkilerde klişe ve geleneksel konuların geri plana düştüğünü görüyoruz. (Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Venüs Kova burcunda peregrin yerleşimdedir. Kova burcunun yöneticileri Uranüs ve Satürn gezegenidir. Satürn sağlamlığı, Uranüs ise geleceğe yön verecek ufuk açıklığını Kova burçlarının bünyesine katar. Venüs Kova seyahati süresince seçimlerimizi “gelecek odaklı ve ilerici nitelikte” yapabileceğimize işaret eder. Kültürel gelişim, hümanizm ve arkadaşlık hem bireysel yaşamda hem de ilişkilerde odak noktamız olabilir.

Sürekli aynı eylemleri icra edip farklı sonuçlar beklemek, dikkat çekmeye çalışmak yalnızca zaman kaybıdır. Yenilik ve değişim bilhassa sabit fikirli kişilere korkutucu gelse de bu dönem daha rahat tavırlar sergilemeye eğilimli olabiliriz. Pek çok konuda olmuyorsa olmuyor diyebiliriz. 6 Şubat Venüs Satürn kavuşumu ve 7 Şubat Venüs Uranüs karesi iyi gitmeyen bir ilişki, arkadaşlık veya hayat düzeni konusunda acı gerçeklerle yüzleştirerek hızlı bitişleri sağlayabilir. Ayrıca arka arkaya gerçekleşen bu gökyüzü etkileşimleri elindeki değerlere ya sorumluluk odaklı yaklaşacaksın ya da kesip atacaksın şeklinde bir uyarı veriyor gibi.

Kova burcu internet ortamlarından tanışmaları da destekler. Arkadaşlıktan ilişkiye dönen birliktelikler olduğu gibi partnerlerinizle iyi bir arkadaş gibi verimli vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Transitin devam ettiği müddette Merkür’ün de geri hareketli olması birlik duygusunu yeterince hissedememek, sürekli geçmişi düşünerek geleceğe yol almakta güçlük hissi vererek zorlayıcı olabilir.

Kova burcu grup faaliyetleri, dernekler, sivil toplum kuruluşları, insan hakları, teknoloji, internet ve bilim insanlarını simgeler. Bu temalar hakkında sıkça düşünebilir ve konuşabiliriz. 11 Şubat Venüs Jüpiter kavuşumu ve 15 Şubat Venüs Kuzey Ay Düğümü üçgeni ile bilimsel buluşlar, toplumsal farkındalıkta artış ve insanlığı ileriye taşıyacak kararlar dikkat çekebilir. Öte yandan Kova burcunun özgürleşme vurgusu doğrultusunda pandemi sebebiyle uzun zamandır uygulanan kısıtlamaların gevşetilmesi mümkün. Dünya yeni düzene adım atabilir.

7-16 Şubat arası transit süresince ilişki ve para konularında en destekleyici etkileri barındırıyor. 13 Şubat Retro Merkür Venüs kavuşumu ile eskide kalmış ancak kurtarılmaya değer ilişkiler tekrar başlayabilir. Venüs para göstergesi olduğundan dijital para, kripto para, e ticaret, teknoloji, online eğitimler ve altın sayesinde para kazanmaya açık bir dönem aralığı.

20 Şubat Venüs ve Mars karesi transitin son demlerinde meydana gelerek ortamı geriyor. Eril ve dişil dengede sorunlar yaşanabilir. Mars Boğa burcunda eril enerjinin sahiplenici, tutucu tavrıyken Venüs Kova dişil enerjinin aykırı istekleri, davranışları ile beraber kıskançlık, cimrilik, öfke patlamaları, sabırsızlıklar sebebiyle yaşanılacak sorunlar dikkat çekebilir.

Eksantrik takılar, kıyafetler ve saç modelleri bu dönemde ilgi görebilir. Geleneksel moda anlayışının dışına çıkmak isteyebiliriz. Ancak Merkür retrosunu da hesaba katarsak çok uçmamak gerekiyor. Geri dönüşümü olmayan her türlü estetik ve güzellik işlemleri risk teşkil edebilir. Sağlık açısından dolaşım sistemi bozuklukları için diyet, spor uygulamalarından sonuç elde edebilirsiniz. Daha sıkı, ince ve fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Venüs Kova transitinin burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okumanızı öneririm)

KOÇ: Arkadaşlarınızdan önemli destekler görebilirsiniz. Geleceğinize daha iyimser bakacağınız yenilikleri hayatınıza girebilir bu dönem. Ait ve etkin olduğunuz grup faaliyetleriniz var ise daha çok dikkat çekebilir, başarılarınızla konuşulabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak, mevcut işinizden maddi gelirlerinizi arttırmak, toplu paralar kazanacağınız iş fırsatları yakalamak için de iyi bir dönem. Bir arkadaşlık ilişkiye dönüşebilir veya sosyal çevrenizden birilerinin ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Kariyeriniz, imajınız ve toplumdaki yeriniz adına keyifli bir transit deneyimleyebilirsiniz. Patronlarınızın, güçlü mevkideki kişiler sizin farklı yeteneklerinizi görebilir ve destekleyebilir. Anne ve babanızla iletişiminiz daha iyi olabilir, sizi anlayışla karşılayabilirler. Terfi etmek, iş kurmak veya işsizseniz iş fırsatlarını doğru değerlendirmek için avantajlarınız olabilir. Aile ve iş hayatınızda da dengeyi daha kolay sağlayabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Yabancı ülkelerle ilişkiler ve iş seyahatleriniz daha verimli hale gelebilir. Size huzur veren kitaplar, filmlere merak sarabilirsiniz. Uzman olduğunuz alanda eğitim vermek, blog/web sitesi kurmak için de iyi bir süreç. Uluslararası ticaret, reklam faaliyetleri ve teknolojik çalışmalarınız daha etkili sonuç doğurabilir. Farklı kültürel değerlere sahip insanlara çekilebilir, daha sık vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Finansal yönden hareketli bir dönem geçirebilir ve geçmişte yapmış olduğunuz yatırımlarınızdan kar elde edebilirsiniz. Eş/ortak, miras ve kredi sayesinde ek gelir bulabilmek adına verilmli bir dönem. Mali krizler kolaylıkla çözülebilir. Bu dönemde hayatın gizemli yönleri, ezoterizm ve fal daha çok ilginizi çekebilir. Bu dönem biraz kapalı kutu gibi olabilirsiniz ve insan ilişkilerinden azade vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Tutkulu ve gizli birliktelikler öne çıkabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: İlişkilerden ve ortaklıklardan yana kısmetli bir süreçte olacaksınız. Hayatınıza yeni insanlar dahil olmak isteyebilir. Daha flörtöz, dışa dönük, anlayışlı ve ılımlı olabilir insanların sevgisini kazanabilirsiniz. Küslükler barışa dönebilir. Evlilik fikriniz var ise geleceğe yönelik adımlar atma şansınız olabilir. İş hayatınızda da müşteri ilişkileriniz açısından destek veren bir dönem. Hayırlı ortaklıklar kurulabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Meslek yaşantınızda sizi ileriye taşıyacak başlangıçlar yapabilirsiniz. Gündelik rutinleriniz dağınıksa pratik çözümler ile düzene sokmanız mümkün. İyi bir ekibe dahil olabilir, kendi işinizi yapıyorsanız verim getirecek çalışanları bünyenize dahil edebilirsiniz. Sağlık yönünden hijyen ve titizlik daha üst düzeyde olabilir. Rutin doktor kontrolleri yaptırabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Aşk hayatınızda romantik paylaşımlara ve hobilerinize daha çok önem verebileceğiniz bir süreçtesiniz. Yalnızsanız yeni flörtler başlayabilir. Yaratıcılığınız artış gösterebilir. Şansınıza ve kendinize daha çok inandığınız bir dönem olabilir. Bu sebeple risk almak isteyebilirsiniz herhangi bir alanda. Kendinizi daha çok gösterebilir, sahnede görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. Yatırımlardan para kazanabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Aile ve ev hayatında umduğunuz rahatlığı, huzuru bulabileceğiniz bir dönem. Aile, akraba ilişkileriniz daha anlayışlı ve keyifli olabilir. Evinizin içerisini her bakımdan kullanışlı hale sokabilirsiniz. Evden para kazanmaya başlamanız da olası. Dekoratif değişimler yapmak istiyorsanız harcamalarınız bu yönde şekillenebilir. Tarım, toprak veya emlak sektörü ile ilgileniyorsanız işlerinizde büyüme gözlemlenebilir. Hayatınızdaki kişiyi ailenizdeki bireylerle tanıştırabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: İş başvuruları, projeleriniz ve internet üzerinden yürüttüğünüz faaliyetlerinizle ilgili işleriniz yoğunlaşabilir. Uzaklarda yaşayan tanıdıklarınızla bol bol internet üzerinden görüşmeler sağlayabilirsiniz. İmza işleri ve evrak süreçlerinizi doğru iletişim ile akıcı bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Dijital ortamda tanışacağınız yeni flörtleriniz olabilir. Bol bol sohbet etmek, karşı tarafı tanımak ve kültürel paylaşım yapmak isteyeceğiniz bir süreçte olacaksınız. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Maddi yönden pozitif bir süreç geçirmeniz olası. Yeni işe başlamak, zam almak, mal alımı ve yatırım yapmak gibi yeni başlangıçlar için avantajlar olabilir. Yeteneklerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz, kendinize inancınız artabilir. Önceden yapamayacağınızı düşündüğünüz bir konuda fikir değiştirebilirsiniz. Benzer ideallere sahip kişilerle ekip çalışması içerisinde bulunarak gelir artışı yaşayabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Kişisel her türlü konuda şans sizden yana olabilir. Ayrıca iyi ve keyifli bir ruh hali ile normalden daha özgüvenli duruş sergileyebilirsiniz. Güzellik ve bakım işlemleri, yeni imaja geçmek, spor ve diyete başlamak gibi bedeninizle ilgili yenilikleri gökyüzü destekleyecektir. İlişkiler ve paradan yana da kısmetli olmanız mümkün gözüküyor. Flörtöz bir ruh haliniz olabilir. Yeni ilişki başlatabilir veya halihazırda devam eden beraberlik içerisinde evlilik gündeme gelebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Ruhsal yönden aydınlanma yaşamanız için destekleyici bir evre geçirebilirsiniz. Yurt dışından para kazançlarınız var ise artış mümkün. Spiritüel uygulamalar, doktor kontrolleri, ve terapiler için de iyi bir zaman olacaktır. Sezgileriniz ve anlamlı rüyalar artış gösterebilir. Daha cömert, yardımsever, merhametli ve ilişkilerde fedakarlık yapmaya eğilimli olabilirsiniz. Yoğun insan ilişkileriniz var ise biraz yalnız kalarak kafa dinlemekten büyük haz duyabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle, Begüm Minkis