Begüm Minkis

10 Aralık 2022 İstanbul’a göre 06:54 itibariyle aşk ve para gezegeni Venüs Oğlak burcunda seyretmeye başlayarak 3 Aralık 2023’e kadar devam edecek. Uzun uzun bakışmalar ve aşk mesajlarından sıkılmaya başlıyoruz. Saman alevi gibi yanıp sönen duygulardan ziyade emekle, azimle ve sabırla elde edilen başarıları güvenilir bulmamız transitin aktifleşmesi itibariyle mümkündür. Hepimiz için az aşk çok iş zamanı. Zafer bayrağını çekmek veya elimizde tutmak istiyorsak hem zihin hem kas gücümüzü kullanarak karşımızdaki kişilere emek verdiğimizi göstermeliyiz. Rüyalarda dolaşıyorsak ilişkilerde soğumanın ve mesafe artışının yaşanması kaçınılmaz. Olası bir problemde ilk olarak suçu kendimizde arayarak eksik yönlerimizi fark edersek şansımız güçlenecektir. Zamana yenik düşmeyen, bozulmayan, köklenen beraberliklerin taçlandırılma, çürük yumurtaların ise ayıklanma zamanı olacaktır. (Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Satürn gezegeni yönetimindeki Venüs Oğlak burcundayken kalıcı olmaya aday, geleneksel, yuva kurmak odaklı ilişkileri destekleyecektir. Sevgimizi kanıtlamak istiyorsak sorumluluk almamız gerekebilir. İlişkileri sınava sokarak hiçbir şey için acele etmeden zamana bırakmak da isteyebiliriz. Gelecek hedeflerimizle alaya alınmaktan hiç hoşlanmayacağımız bu süreçte bizi destekleyen ciddi, olgun ve tecrübeli insanlara çekilebiliriz. Her anlamda aşırılıkları dengelemek ve topluluklar içerisinde sınırları belirlemek iyi olabilir.

Zamana yenik düşmeyen şey yoktur. Değişmeyen tek şey değişim olduğunu bilmemiz gerekebilir. Aşk bir gün biter ve yerini sevgi, dostluk alır. Bu dönemde hayvani dürtülerden, çocuksu duygulardan arınmış mantık ilişkileri öne çıkabilir. Bilgisiyle ve psikolojisiyle güçlü olana doğru çekilebiliriz. Değer vereceğimiz unsurları prestij ve saygınlığa göre belirleyebiliriz. Otorite figürlerinden alacağımız ilham ve değerler öncelik sıramızı belirleyebilir. Duygusal tepkiler vermemek ve kontrollü olmak gerekebilir zira eksikliklerimiz karşımızda bizleri acımasızca yargılayan ve eleştiren insanlardan zarar görmeye çok açık olacağız. Geçmişten bugüne yaşadığımız zorluklar başkalarını anlamamız adına bizlere ilham olmalıdır.

Yönetici yönümüz açığa çıkarken hem iş hem özel yaşantımızda bizleri başarıya taşıyacak yeni hedefler belirleyebiliriz. Kaybetmek gibi bir ihtimali bile düşünmeden hareket ederken hırslarımız uğruna yıkıcı ve zalim olmamaya özen gösterelim. Gözümüz kararabilir ve hırslı davranışlar sergileyebiliriz. Nezaketi elden bırakmamalıyız. Sırf üste çıkmak için başkalarını ezersek ilişkilerin dengesi kolaylıkla alt üst olabilir, bu sefer de korku ve endişeler zihnimizi meşgul etmeye başlayabilir.

İlişki, arkadaşlıklar ve ortaklıklarda yönler kadersel olarak tekrardan belirlenebilir.
Kaybetme korkusuyla hareket ederek bizi geriye çeken koşullara sıkı sıkıya sarılırsak bu kaderden maalesef kaçamayacak hale gelebiliriz. En değerli şey özgüven ve yürümeyen şeyleri daha iyi bir gelecek için nezaketle bırakabilme yeteneğidir. Asıl güç budur…

İş camiası, ceolar, politika, mühendis, mimar ve idari kurullar gündemimizde yer alabilir. Klas şirketlerin ortaklıkları, iş birlikleri ve reklamlarını konuşabiliriz. Venüs Oğlak burcunda ingress (giriş anı) haritasında incelediğimizde Venüs-Jüpiter partil kare açısının aktif olduğunu görmekteyiz. İlişkilere aşırı sorumluluk yükleme, abartılı talepler ve maddi aşırılıklar görünebilir. Estetik işlemler için de riskli bir zaman olmakla beraber kilo almaya, sağlıksız gıdalar tüketmeye ve bağımlılıkları geliştirmeye meyilli olabiliriz.

Venüs ve Jüpiter karesi eşliğinde gireceğimiz bu transit aşırı merak, her şeyi deneme isteği nedeniyle dramatik sonuçlarla karşılaşmaya ortam hazırlayabilir. ‘’Ünlü yatırımcı projesi için milyon dolarları gözden çıkardı.’’, ‘’ sıfırdan zengin olan iş adamının dramatik hayat öyküsü.’’, ‘’bir gecede zengin olmak.’’ biçiminde manipülatif haberlerin yer alacağı platformlar artış gösterebileceğinden riskli girişimlerde gaza gelmemek önemli olacak.

Diğer yandan yönetici vasfına sahip kişilerin evliliklerini ve özel birlikleri de gündeme gelebilir gözükmektedir. Bir konunun sunumuna, dış güzelliğine, ambalaja bakma eğiliminde olsak da iç güzelliği unutmadan yol alırsak daha sağlıklı ilişki kurabiliriz.

Venüs Oğlak transitinin burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okumanızı öneririm)

KOÇ: Hayatınızı istediğiniz gibi yönetmek isterken beklentilerinizde aşırıya kaçıp kaçmadığınızı sorgulamanız ve önünüzde gelen fırsatları dengeli biçimde yönetmeniz gerekebilir. Kariyer hayatınızda beklediğiniz haberlerin gelmesi, otorite figürleriyle uyumlu ve dengeli ilişkiler kurmanız, devlet kurumlarında işlerinizin çözülmesi mümkün olabilir. Aile içerisinde sağlık sorunları varsa hafiflemesiyle ev hayatınıza huzur gelebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Hukuksal süreçlerde maddi haklarınızı aramak, iş ortamınızda yönetimsel haksızlıkların üstesinden gelmekle bağlantılı güzel gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İyi gitmeyen toksik ilişki, evlilik ve ortaklıklarınız varsa kendi yolunuza gitmek isteyebilirsiniz. Psikolojik baskılarınız bitebilir ve umutlarınız tekrardan tazelenebilir. İş sebepli seyahat, taşınma gündemleriyle ilgilenebilirsiniz. Yer değişimleri ve iş görüşmeleri esnasında aşırı harcama ve fazla iyimser vaatler nedeniyle zarara uğrayabilme riskine dikkat etmeniz iyi olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Çalışma ortamınızda düzen değişimiyle beraber birlik duygusu kırılabilir. Günlük yaşamda psikolojinizi zorlayan toksik insan ve durumlardan kurtulabilirsiniz. Ortaklı para, miras, eşinizin kaynakları sayesinde eliniz bollaşabilir. Paranızı paylaşmaktan çekinmeyebilir, sevdiklerinize hediyeler alabilir, davetlerde bulunabilirsiniz. Aşırı iyimserlik, boşvermişlik nedeniyle borçlanma, para ve ilişki kaybı riskine dikkat etmeniz iyi olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Her türlü ilişkinizde dengeyi ve adaleti sağlamak isteyebilirsiniz. İyi gitmeyen bir evliliği bitirmek veya ortaklıktan ayrılmak için doğru bir zaman olabilir. Sizi seven ve değer veren insanlar amaçlarınızı onaylayarak yanınızda durabilirler. Aynı anda birden fazla insana söz vermeniz, randevulaşmanız sözlerinize sadık kalmanızı zorlaştırabilir. Uzakta yaşayan akraba ve aile üyelerinizle hasret gidermeniz, ziyaret etmeniz de söz konusu olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Yeni bir işe girebilirsiniz veya mevcut işinizden kazandığınız gelir artabilir. Çalışma arkadaşlarınızla sorumluluk paylaşımlarınız dengeli ilerleyebilir. Aynı anda birden fazla şirket veya müşteriden teklif almanız sebebiyle gündelik işlerinize yetişemeyecek konuma gelebilirsiniz. Evcil hayvan edinmek, sizi stresten uzaklaştıran aktivitelere yönelmeniz de iyi gelebilir. Fizyoterapi, cilt bakımı, spa ve masaj gibi aktiviteler bu süreçte fayda sağlayabilir gözüküyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Yetenekleriniz, kişisel ihtiyaçlarınızla ve riskli yatırımlarla ilişkili yüksek harcamaları gözden çıkarabilirsiniz. Aşk hayatınızda partnerinizle başbaşa vakit geçirebilir, birbirinizle empati kurabilir, yardımlaşmalar içerisine girebilirsiniz. Aşırıya kaçmadan sağlıklı bir ego gelişimi içerisine girmeli sorumluluktan kaçmamalısınız. Sosyal bağlantılarınızda gerektiği yerde fedakârlık yaptığınız takdirde toplum önünde asil ve önemli bir kişilik haline gelebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Ev ve aile hayatınızda prestijli güzel yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Sevdiklerinizle vakit geçirmeniz, iş ve sorumluluk paylaşımı yapmanız daha kolay olabilir. Evinizi dekore ettirmek, güzel yemekler yapmak, misafir ağırlamak gibi sorumluluklara gönüllü olabilirsiniz. İyi giden bir beraberliğiniz evlilik yolunda ilerleyebilir. Ailelerinizi tanıştırma, söz veya nişan kararı verebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Ticari faaliyetlerinizle ilişkili reklam, kampanya, girişim yapabilirsiniz. Yakınlarınızla aranızda mesafe varsa eğer buzlar eriyebilir. Kardeş, kuzen, komşularınızla daha dengeli ve yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Maddi bir haber beklediğiniz gibi sonuçlanabilir. Tutamayacağınız konuşmalar yaparak, sözler vermemeye dikkat etmelisiniz. Araç alımı, satımı veya bakımlarınızı yaptırmak için maddi koşullarınızı ayarlayabilirsiniz. Kimileriniz iş sebepli telefon veya bilgisayar satın almaya karar verebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: İşe girebilir, kendi işinizi yapıyorsanız eğer müşterilerinizi geliştirebilir, beklediğiniz paraları temin edebilirsiniz. Paradan yana yüzünüz gülerken çalışmayı da es geçmeyerek iş performansınızda artış yaşayabileceksiniz. Bu süreçte elinizdeki değerlere sahip çıkmayı öğrenmeniz de ayrı bir önem arz edecek zira kıymet bilmemeye har vurup harman savurmaya da yatkın olmanız mümkündür. Keyfi ve kişisel bakım harcamalarınızı ölçülü yaptığınız takdirde süreci en güzel biçimde değerlendirebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Ruhsal ve bedensel olarak kendinizi iyi hissetmeniz, çevrenizden değer görmeniz, dış görüntünüzde yapacağınız değişimler sayesinde beğenilmeniz mümkün olabilir. İlişki, ortaklık, sponsorluk başlatmak için de şanslı tesirler altında olacaksınız. İyi ilerleyen beraberliğiniz iyimser bir ruh hali ile evlilik yolunda sorumluluk aldırabilir. Öte yandan fırsatlar karşısında abartıya kaçarak doyumsuz ruh haline bürünmeye de yatkın olacağınızdan enerjinizi dengelemeniz iyi olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Gelir gider dengesine dikkat etmeniz gereken bir süreç. Bir süre kafa dinlemek isteyerek tatil planı yapabilir, içe çekilebilir, çevrenize karşı gizemli davranışlar sergileyebilirsiniz. Henüz başka kişilerin görmesini istemediğiniz bazı iş plan ve projeleriniz de gündeminizi meşgul edebilir. Sağlık tetkikleri yaptırmak için uygun olmakla beraber ilhamınız artabilir. Gizlilikler veya üçlü ilişkiler nedeniyle kayıp yaşama riskine dikkat etmelisiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Gelecek arzu ve ideallerinizi çevresel koşullara feda etme, yardımlaşma ve gönüllü işleri keyifle yerine getirebileceğiniz bir sürece giriş yapmaktasınız. Arkadaşlarınız sizin için plan ve sürprizler hazırlayabileceği gibi yanlış anlaşılmalar olursa eğer empati yaparak problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Grup çalışmaları, e ticaret, uluslararası işler konusunda başarı kazanabilirsiniz. Herkese aynı anda yetişemeyeceğinizi bilerek aynı gün içerisine birden fazla iş koymamaya özen göstermelisiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Begüm Minkis