Merve Çubuktepe

Bu hafta Yay dolunayının da etkisiyle gökyüzünde belirsizlikleri netliğe çeviren tesirler devreye girecek. Özellikle son bir aydır her şey birbirine girmiş veya ne yapamayacağımızı bilmiyor hissedebiliriz. Bizden saklanan şeyler olabilir veya görmekte zorlanmamız da mümkün. Ancak dolunay Yay burcu sembolizmiyle birleşerek adeta bize büyük resmi göstermeye hazırlanıyor. Bu sayede sadece yakın vade değil uzun vadede atacağımız adımları da şekillendirmeye başlayabiliriz.

Dolunay 14 Haziran 2022 saat 14:51’de 23 derece Yay burcunda meydana gelecek. Dolunay gölge yönüyle bize büyük istekler verirken, reddedilme ve başarısızlığa karşı tahammülsüzlük getirebilir. En iyi plan ortaya konulmuş olsa dahi domino etkisiyle bambaşka bir olaylar zinciri oluşabilir. Bu kısımda sakin olmak mühim, zira bir şeyler olmuyorsa da kendi “büyük resminize” uygun bir desen olmadığı için gerçekleşmiyor. Demek ki farklı bir yöne bakmak veya farklı bir yol denemek lazım…

Bir amaç uğruna gerçekten emek vermiş, ancak bir türlü yol alamadıysanız, bu sefer Güneş-Satürn üçgeninin kararlılığını da kullanılırsanız eğer olaylar birdenbire sizin lehinize doğru ilerleyebilir. Dolunay döneminde Sappho etkisiyle yakınlık, arkadaşlık görülebilir ama işlerin ciddiye binmesi daha zordur.

Nitekim Venüs-Satürn karesi de etkin olduğu için bu dolunay ilişkiler adına pek de yapıcı çalışmamakta, sıkıntılı olan konularda uzaklaşma, sonlanma ve sessizlik durumu da görülebilir; zira kendimizin de içiminizdeki duyguları zor ifade edebileceği bir dönemdeyiz. Dolunay haritasının sekizinci evinin Boğa burçlu gezegenlerle dolu olması giderek artan borç yükü, artan gıda ve diğer fiyatlar ve ülkedeki kriz enerjisinin yükselişine vurgu yapmakta. Ekonomik açıdan en zorlu tesirleri ikinci tutulmalar dönemi Ekim-Kasım 2022’de deneyimleyeceğiz, bu sebeple de şimdiden tutumlu olmak ve bu süreçlere hazırlıklı olmak önemli.

Diğer yandan dolunayın yöneticisi Venüs Boğa burcunda yönettiği yerde güçlü üstelik Pallas ile kavuşumda. Burada feminist ve kadın dayanışması odaklı bir tesir var. Yani kadınları engellemek adına ne yapılırsa yapılsın gereken cevap kolektif bir ruhla verilecektir.

Her şeyden öte dolunay görünürlük demektir. Özellikle kâh tutulmalar kah Merkür retro döneminde belirsizleşen, karmakarışık hale gelen veya bir türlü anlamlandıramadığınız konulara dair bu hafta netlik kazanabilir, böylece atacağınız adımları belirleyebilirsiniz. Dolunay +-7 gün özellikle etkili.

Merkür 13 Haziran 2022’de yönettiği İkizler burcunda geçerken adeta üzerimizdeki ölü toprağını temizlemeye başlayacak. Mental ve ruhen çok daha dinamik, hareketli, meraklı ve canlı hissedebiliriz. Özellikle söyleyemediğimiz şeyleri ifade etmek bu dönemde çok daha kolay olacaktır.

Bu dönemin en iyi yanı bir şeyler öğrenme ve ifade etme isteğinin artmasıdır. Ancak aynı anda çok konuya odaklanmak yerine teker teker ilerlenmesinde fayda vardır. En önemlisi de bir konuda uzman olmadan ahkam kesmememiz, usta gibi davranmamız çok önemlidir. Bu dönem özellikle herkes aksini yapsa dahi öğrenen, soru soran, araştıran ve ifade edeni ödüllendirir niteliktedir.

Son olarak Venüs de ilerleyen günlerde İkizler burcuna geçeceği için dedikoducu dişil figürlerden uzak durmanın önemine vurgu yapmak isterim. Dişil burada tam olarak cinsiyet değil enerji tipini temsil ediyor. Kadın da olabilir erkek de. Yani sakin, etli sütlüye karışmıyor gibi görünen ancak sürekli laf taşıyabilen veya insanların ağzından laf almaya çalışan bir profil. Bu evrede dedikodudan uzak durmayı ve direkt iletişime odaklanmayı şiddetle öneririm. Merkür 5 Temmuz 2022’ye bu burçta kalacak.

Venüs önümüzdeki hafta burç değiştiriyor ve 23 Haziran 2022’de İkizler burcuna geçiş yapıyor. Aşkta girişken, flörtöz, konuşkan, kendimizi sözlü ve güçlü ifade edebilen bir sürece adım atıyoruz. İlişkilerde zekâ ve entelektüel kapasite çok önemlidir; bu konularda uyumsuzluk ileride sıkıntı oluşturabilir. Bu dönem, bir kişiye ömür boyu bağlayıcı söz vermek zor olabilir. İki kişi arasında kalınma ihtimali vardır.

Venüs İkizler burcundayken iki seçenek sembolü karşımıza çıkar. Kişi, olay veya finansal konular fark etmeksizin kararsızlık teması da ön plana çıkabilir. Ancak karar vermeme hali önümüzdeki dönemlerde işlerin daha çetrefilli hale gelmesine sebebiyet verebilir, dikkat.

Bir diğer konu derinlik. Bu transitte ilişkilerde yüksek yoğunluklu derinlik beklemek çok mantıklı bir fikir olmayabilir. Biraz daha anı yaşamak, eğlenmek, paylaşmak ve keyif almak ön planda olabilir. Venüs Yengeç dönemine geldiğimizde bu dönemde tohumu atılan ilişkiler işler iyi gidiyorsa daha yoğun, duygusal ve ciddi bir hale bürünebilir. Venüs 18 Temmuz 2022’ye kadar bu burçta kalacak akabinde Yengeç burcuna geçiş yapacak.

Haftanın Önemli Etkileri: Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Pazartesi – 13.06.2022: Herkese iyi haftalar! Ay Akrep burcunda ve saat 00:39’da Merkür ile karşıt açı yapıp boşluğa giriyor. Saat 00:39-01:31 arasında Ay çok kısa bir süre boşlukta kalacak. 01:32’de Ay Yay burcuna giriş yapıyor. Ve günün en iyicil saatleri saat 10:25’te Ay-Jüpiter üçgeninin etkileştiği zamanlar. Özellikle kariyer ve finans başta olmak üzere önemli bir işiniz varsa şayet 08:25-12:25 arasını değerlendirmenizi şiddetle öneririm. Saat 18:26’da haftanın önemli gezegen geçişlerinden biri devreye giriyor ve Merkür yönettiği İkizler burcuna geçiş yapıyor. Mental ve ruhen çok daha dinamik, hareketli, meraklı ve canlı hissedebiliriz. Özellikle söyleyemediğimiz şeyleri ifade etmek bu dönemde çok daha kolay olacaktır. Bu dönemin en iyi yanı bir şeyler öğrenme ve ifade etme isteğinin artmasıdır. Ancak aynı anda çok konuya odaklanmak yerine teker teker ilerlenmesinde fayda vardır. En önemlisi de bir konuda uzman olmadan ahkam kesmememiz, usta gibi davranmamız çok önemlidir. Bu dönem özellikle herkes aksini yapsa dahi öğrenen, soru soran, araştıran ve ifade edeni ödüllendirir niteliktedir. Ay günün geri kalanında sakin bir şekilde yolculuğuna devam edecek. Bu hafta yeni bir eğitime başlamak adına çok ideal durumda. Ay Fazı: Büyüyen Ay.

Salı – 14.06.2022: Dolunay gününe geldik. Ay Yay burcunda yolculuğuna devam ediyor ve günün ilk saatlerinde 01:05’te Mars ile üçgen olumlu açı yapacak. Bu açı uyanık olanlar için oldukça canlandırıcı ve gece aktif çalışabilen kişiler için de son derece üretken bir tesir oluşturuyor. Ve haftanın en önemli olayı saat 14:51’de Ay-Güneş karşıtının gerçekleşmesi ile vuku buluyor, yani Yay burcunda dolunay gerçekleşiyor. Dolunay 14 Haziran 2022 saat 14:51’de 23 derece Yay burcunda meydana gelecek. Dolunay gölge yönüyle bize büyük istekler, verirken reddedilme ve başarısızlığa karşı tahammülsüzlük getirebilir. En iyi plan ortaya konulmuş olsa dahi domino etkisiyle bambaşka bir olaylar zinciri oluşabilir. Bu kısımda sakin olmak mühim, zira bir şeyler olmuyorsa da kendi “büyük resminize” uygun bir desen olmadığı için gerçekleşmiyor. Demek ki farklı bir yöne bakmak veya farklı bir yol denemek lazım… Her şeyden öte dolunay görünürlük demektir. Özellikle kâh tutulmalar kah Merkür retro döneminde belirsizleşen, karmakarışık hale gelen veya bir türlü anlamlandıramadığınız konulara dair bu hafta netlik kazanabilir, böylece atacağınız adımları belirleyebilirsiniz. Dolunay +-7 gün özellikle etkili. Ay saat 17:59’da Neptün ile kare sert açı yapıp tüm gün boşlukta kalacağı için dolunaydan sonra hemen ani kararlar almak veya adımlar atmak yerine günün geri kalanında beklemede kalmakta fayda var. Ay Fazı: Dolunay.

Çarşamba – 15.05.2022: Ay saat 01:13’te boşluktan çıkarak Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Dolunaydan sonraki ilk gündeyiz, Ay Oğlak tesiri sebebiyle mantık odaklı ve rasyonel davranmamız da mümkün. Buna ek olarak 05:47’de Venüs-Pallas kavuşumu kesinleştiği için özellikle sıkıntılı duygusal konular ve insan ilişkilerinde mantığın sesini dinleyerek yol alabilir, duygusal fevri kararlardan uzak durabiliriz. Bu açı aynı zamanda kadınlar arasındaki dayanışmanın sembolüdür, güvendiğiniz bir kadın dostunuz bir anda size ilham verebilir veya bir sorununuzu çözmeye destek olabilir. Saat 10:21’de Ay-Jüpiter karesi kesinleştiği için özellikle 08:21-12:21 arasında hiçbir önemli finans, kariyer veya resmiyetle odaklı işlemin gerçekleştirilmesini önermem; ayrıca iyi olanı mucize kötü olan bir şeyi felaket gibi algılayabiliriz, dikkat. Saat 17:16’da Mars-Chiron kavuşumu kesinleşecek. Sakatlanma ve yaralanma riski artar, vücudumuza daha fazla dikkat etmemiz gerekir. Diğer yandan harita iyi açı alıyorsa cerrahi açıdan oldukça iyi bir yerleşimdir. Sadece ani öfke ve tepkilerle insanlar üzerinde kalıcı ruhsal yaralar bırakma riski vardır. Ay günün geri kalanında olaysız yoluna devam edecek, disipline olmak, bir konuya odaklanmak adına iyicil destekler söz konusu. Açı kalıbı +-5 gün etkili. Ay Fazı: Dolunay. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Perşembe – 16.06.2022: Ay Oğlak burcunda ve saat 02:49’da Mars ile kare sert açı yapacak. Uyanık olanlar için ani hareketler ve agresyondan kaçınmakta fayda var. Diğer yandan uykuda gergin rüyalar getirebilir, uyku öncesi rahatlamak ve dinginleşmekte fayda var. Saat 10:13’te haftanın en iyicil açılarından Güneş-Satürn üçgeni kesinleşiyor. Bu yapı bir şeyleri ciddiyet, kararlılık ve kesinlikle ele almak adına idealdir. Üstlerimiz, yaşça büyükler ve ebeveynlerimizden destek görebiliriz. İnsanlara ciddi ve etkileyici bir intiba bırakmamız da mümkündür. Bir konuyu önemseyen, emek veren ve yapılandıran ödüllendirebilecektir. Açı kalıbı +-5 gün etkili. Ve saat 12:46’da Venüs-Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum açısı gerçekleştiriyor. Duygusal anlamda son derece iyicil bir tesir ve özellikle de bu hafta “gerçek aşk” varsa eğer bize bunu gösterebilir, bir ilişkinin temeli sağlamsa her şey daha iyi yöne gidebilir. Bu tesir de +-5 gün etkili olacak. Ancak buna kontrast oluşturan bir açı da saat 16:41’de kesinleşecek. Güneş-Neptün karesi de sağlam olmayan yapılara vurgu yapıyor. Yanılgılara açık olabileceğimiz bu dönem, neyin doğru neyin yanlış olduğunu algılamakta zorlanabiliriz. Kandırılmaya ve kandırmaya açıklık söz konusudur, ancak en önemli risk kendimizi kandırma riskidir. Süslü cümleler, ipeksi ifadeler ve abartılmış ajitasyona karşı tetikte durmakta fayda var. Mal varlığımızı da riske atmamamız önemlidir. Açı kalıbı +-5 gün etkili. Ancak unutmayalım ki gerçek olan gerçektir ve insanın içinde şüphe yaratmaz. Ay saat 17:23’te Neptün ile altmışlık açı yapıyor ve 15:23-19.23 arasında ruhsal çalışmalar için elverişli bir ortam oluşturmakta. Ay saat 21:41’de Plüton ile kavuşum açısı yaparak boşluğa girecek. Akşam ve gece saatlerinde koşulları çok zorlamamakta fayda var, biriken duygular yoğun bir şekilde patlayabilir. Ay Fazı: Dolunay.

Cuma – 17.06.2022: Ay saat 00:44’te boşluktan çıkarak Kova burcuna geçiş yapacak. Ne istediğimizi bilen, insanlardan kolay etkilenmeyen, güçlü ve özgür bir ruh halinde hissedebiliriz. Saat 05:29’da Ay-Merkür üçgeni kesinleşecek. Özellikle sabahın erken saatleri önemli toplantılar, başvurular ve imzalar için ideal durumda. Buna ek olarak 10:27’de Ay-Jüpiter altmışlığı da kesinleşiyor. Bu yüzden 08:27-12:27 arası günün tüm finansal, hukuki, resmi işlemleri; önemli görüşme, konuşma ve toplantıları için ideal durumda diyebiliriz. Bugün toplu aktiviteler, kolektif çalışmalar için son derece ideal durumda. Saat 19:15’te Ay-Güneş 135’lik açısı oluşurken Ay fazı değişiyor ve Küçülen Ay fazına geçiyoruz. Merkür de İkizler burcuna geçmişken eğitim, öğrenim ve uzmanlaşmayı temsil eden bu Ay fazı tam anlamıyla eğer bir konuyu öğrenmek, eğitim almak veya ustalaşmak istiyorsak doğru zaman budur diyor adeta. Kendimizi geliştirmek, bir hobiyi mesleğe dönüştürmek için adım atmak adına harikulade bir gün. Ay Fazı: Küçülen Ay.

Cumartesi – 18.06.2022: Herkese iyi hafta sonları! Ay Kova burcunda ve saat 04:36’da Uranüs ile kare sert açı gerçekleştirecek. Uykudan ani uyanma ve tuhaf rüyalar gündeme gelebilir. Uykusuzluk çekiyorsanız uyku öncesinde uyku getiren bitkisel çözümler, meditasyon, güzel bir duş, uygun bitkisel yağlar faydalı olabilir. Neyse ki saat 05:35’te Ay-Mars altmışlığı kesinleşiyor ve bu sebeple uyku kısmını da iyi kotardıysak eğer güne son derece zinde ve keyifli bir şekilde başlayabiliriz. Ancak öğleden sonraya dikkat. Ay saat 17:09’da Venüs ile kare, 17:46’da Satürn ile kavuşum açısı gerçekleştirerek yarın kesinleşecek olan Venüs-Satürn karesini tetikliyor. Özellikle öğleden sonra duygusal ilişkiler daha hassas zemine geçebilir, iletişim kopuklukları ve soğukluk görülebilir; zira bu açı kalıbı pek duygusal bir doğada değildir, duygusunu saklar ve bir süre yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Bundan dolayı karşımızdaki kişiyi duygusal ifade ve konuşma konusunda pek de zorlamamamızda fayda vardır. Saat 21:49’da Ay-Güneş üçgeni kesinleştikten sonra Ay boşluğa girecek ve gecenin geri kalan kısmını boşlukta geçirecek. Eğer çok önemli bir gündemimiz varsa da 19:49-21:49 arasına denk getirmemiz daha iyi olabilir. Ay Fazı: Küçülen Ay.

Pazar – 19.06.2022: Haftanın son gününe geldiğimizde saat 00:31’de haftanın en zorlu açısı olan Venüs-Satürn karesi kesinleşiyor. Duygusal blokajlara son derece açık bir tesir. Gerek karşımızdaki kişilerden istediğimiz yakınlık veya sıcaklığı göremeyebilir ya da bizzat kendimiz duygusal yönümüze daha uzak hissedebiliriz. Bu dönemler tüm insan ilişkilerinde geçici bir soğukluk yaratabilir, koşulları çok zorlamamak ve sürekli iletişim talebinde bulunmamakta fayda vardır. Açı kalıbı +-5 gün etkili. Ay saat 02:01’de boşluktan çıkarak Balık burcuna geçiş yapmakta. Bugün materyal konulardan ziyade maneviyata odaklanmak ruhumuza çok daha iyi gelebilir. Ayrıca anlamlı, malum olabilecek son derece güçlü rüyalar da görebilirsiniz. Saat 11:00’de Ay-Merkür karesi kesinleşiyor. Özellikle 09:00-13:00 arasında çok önemli konuşma, imza ve başvuru gibi konuların ele alınmasını önermem. Akşam saatlerine doğru 20:26’da Ay-Pallas Quintile olumlu açısı kesinleşiyor. Saat 19:26-21:26 arası günün en verimli ve üretken saatleri. Bir soruna çözüm olabilir, zihninizi çok daha etkin çalıştırabilirsiniz. Bu saatler önemli konuşma, sunum, uzlaşma ve problemleri geride bırakmak adına da idealdir. Ay Fazı: Küçülen Ay. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Mutlu bir hafta dileğiyle,
Merve Çubuktepe