Begüm Minkis

Zor koşullar altında dayanıklılığımızı sınayacak bir haftaya giriş yapıyoruz. Yaşam enerjimizi temsil eden Güneş’in ağır gezegenler Satürn ve Plüton ile kavuşumları haftanın atmosferini soğuk rüzgarlara maruz bırakıyor. Sorumluluklarımız ve yaşadığımız dönüşümlerle sahnede olmak o kadar da kolay olmayabilir. Haftanın bir diğer önemli konusu ise küçük iyicil Venüs’ün yüceldiği Balık burcuna geçmesi olacak. Mevcut negatif yüklemeleri bir nebze de olsa azaltarak bizi empati yapmaya yönlendirebilir lakin kimilerine kış uykusu daha da tatlı gelmeye başlayabilir.

Olgunlaştığımız, geçmişi sorguladığımız ve bunun sonucunda da bakış açılarımızda ciddi değişikliklerin olduğu zamanlardan geçiyoruz. Bu kadar yoğun etkilere pek sık rastlanmaz fakat 13 Ocak 2020’de gerçekleşecek Güneş-Plüton ve Güneş-Satürn kavuşumları her yılda bir yaşanır. Bu seneki durumu farklı kılan; yeni bir döngüyü açmış olan Satürn-Plüton kavuşumu etkileri bu kavuşumlarla tekrar ve tekrar tetiklenmesi olacak. Üstelik sert bir tutulmadan yeni çıkış yaptık. Bu da diğer zamanlara nazaran daha ağır ve önemli tesirler alabileceğimizin sinyalleri diyebiliriz. Kavuşumlar egomuza darbe yiyeceğimiz olayları getirebilir. Suistimal nedeniyle büyük çöküşler yaşanabilir. Ciddiyet ve sorumluluk sahibi bir tavır içerisine girmek gerekecektir. Otorite figürleri ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Geçmiş emekler vasıtasıyla saygınlık kazanmak için ise doğru bir hafta. Bunun yanında bu dönemde başlatılan adımların zemini sağlam olabilir.

13 Ocak 2020’de aşkın ve sevginin gezegeni Venüs Balık burcuna geçiş yapıyor. Olumlu etkisi ile romantizm, barışmalar, bolluk ve bereket, ilham ve merhamet için iyi bir süreci işaret ediyor. 16 Ocak 2020’de Venüs-Uranüs altmışlığı ile Balık burcunun değişken vurgusu içsel dalgalanmalara yatkın hale getirebilir. Bilhassa fazla vericiliğin karşılık bulamaması ufak şoklar da yaşatabilir. Bu nedenle size değer vermeyen insanları büyük bir hızla hayatınızdan çıkarabilme cesaretini bulabilirsiniz. Estetik ve güzellikle ilgili hızlı kararlarla değişikliklere gidebilirsiniz. Venüs Balık geçişi ile ilgili yazımızı yakın zamanda sizinle paylaşıyor olacağız.

Hafta genelinde iletişimle ilgili ağzımızdan çıkan laflara ve kriz anında gösterdiğimiz tepkilere her zamankinden daha da dikkat etmeliyiz. 16 Ocak 2020’de Merkür Kova burcuna geçerek fikirlerde özgürleşme, açık görüşlülüğü bizlere katarken 18 Ocak 2020’de Merkür-Uranüs karesi ile büyük patavatsızlık ve isyankar davranışlara sebebiyet verebilir. Beklenmedik görüşmeler, konuşmalar ve karşılaşmalar mümkün. Toplumsal olaylar çerçevesinde ise ortalığı karıştıracak haberler görebiliriz.

Ve son olarak haftanın en iyi açılarından biri olan 19 Ocak 2020’de Venüs ile Kuzey Ay Düğümü üçgeni ilişkilerle ve ortaklıklarla ilgili verilecek kararların çok fazla kadersel ve hayırlı olabileceğini gösteriyor. Kadınlardan gelecek destekler mümkün. Öte yandan son dakika golü misali birlikteliklerde bomba etkisi yaratacak bir olay ile yönler değişebilirken, sıfırdan tanışmalar ise oldukça özel bir yere sahip olabilir. Bu nedenle ilişkilerde gözlem ve adalet önem kazanacaktır.

Haftanın Önemli etkileri: Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Pazartesi – 13.01.2020: Herkese iyi haftalar! Haftaya Ay Aslan burcunda başlıyoruz. Kendimizle ilgilenmek, yaratıcılığımızı geliştirmek ve aşk işleri adına iyi bir gece geçirebiliriz fakat 16:20’de Güneş-Plüton kavuşumu, 16:41’de ise Ay-Venüs karşıtlığı kesinleşerek Ay boşluğa giriyor ve hava değişiyor. Üstelik bugün Venüs gündüz saatlerinde anaretik 29 derecede. Bu etkiler mücadeleye, kibir ve ego savaşlarına açık bir günde olduğumuzu, ilişkilerde sınırları zorlamamak gerektiğini söylemektedir. Kendimize laf söyletmemek için binbir şekle girebiliriz. 17:06’da Ay boşluktan çıkarak artık Başak burcunda seyrine başlayacak. 18:15’de de Güneş-Satürn kavuşumu ile gözümüz tamamıyla sorumluluklarımıza çevrilebilir. Bir köşede halletmemizi bekleyen işlerin sabırla üzerine gidebiliriz. İlişkilerde detaylara fazla takılarak strese girmemiz de mümkün gözüküyor. Ve günün son açısı 21:28’de Ay-Uranüs üçgeni olacak. Sürpriz fırsatlar, iş teklifleri ve fazladan çıkacak işlere hazırlıklı olmak gerekebilir. 21:38’de Venüs Balık burcuna geçiş yapıyor. 8 Şubat’a kadar sürecek transitin olumlu etkisi ile romantizm, barışmalar, bolluk ve bereket, ilham ve merhamette artış yaşanacaktır. Günün sert etkilerinden öncü burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları daha çok dikkat.

Salı – 14.01.2020: Detaylardan elde edeceğimiz güzelliklere daha çok dikkat kesilmemiz gereken bir gündeyiz. Ay tüm Başak burcunda seyredecek. Halledilmesi gerekli ufak çaplı mutfak, ev ve ofis düzenlemeleri için gayet destekleyici olacaktır. Doktor kontrolleri de yaptırabilirsiniz. 04:59’da Ay-Mars karesi kesinleşiyor. Yoğun düşünceler huzursuz bir gece getirebilir. Tansiyon ve kalp hastalarının bu konuda daha dikkatli olmaları faydalı olabilir. 05:32’de Ay-Kuzey Ay Düğümü altmışlığı ve 09:07’de Ay-Jüpiter üçgeni gerçekleşiyor. Sabah saatlerinde görüşme ve toplantıları olanlar için gayet destekleyici, iyimser etkiler olacaktır. Hayırlı başlangıçlar yapılabilir. Ve günün son açısı 20:27’de Ay-Neptün karşıtlığı kırmızı uyarı veriyor. Gereksiz evham ve kuruntulardan uzak durmak gerekebilir. Yanlış hüküm ve önyargılar daha sonra pişman olabileceğiniz sonuçlar doğurabilir. Günün iyicil etkilerinden toprak ve su grupları Boğa, Başak, Oğlak ve Yengeç, Akrep ve Balıklar daha çok faydalanabilir.

Çarşamba – 15.01.2020: Haftanın en olumlu günlerinden birindeyiz. Ay Başak burcunda seyrini sürdürürken 06:51’de Ay-Plüton, 07:12’de Satürn, 09:40’da ise Güneş ile arka arkaya üçgen açılarını kesinleştirecek. Bugün yeni bir iş veya ilişki başlatmak için gayet uygun gözüküyor. Bunun yanında zam ve terfi görüşmeleri, parasal girişimler ve imza evrak işleri için değerlendirilebilir. Fakat Ay 15:11’de günün son açısı Ay-Merkür üçgenini kesinleştirerek boşluğa girecek. 18:43’e Terazi burcuna girene kadar da boşlukta olacak. Yani yeni girişimlerinizi bu saatler dışında gerçekleştirmeniz daha verimli olabilir. Akşam saatleri ayın konumu sebebiyle ilişkilerde denge kurma ihtiyacı artabilir. Biz olabilmek daha önemliyken karşı tarafın düşüncelerine daha fazla ehemmiyet gösterebiliriz. Günün sağlam ve şanslı etkilerinden toprak ve su grupları Boğa, Başak, Oğlaklar ve Yengeç, Akrep ve Balıklar daha çok faydalanabilir.

Perşembe – 16.01.2020: Tüm gün boyunca Ay Terazi burcunda seyrini sürdürecek. Güne ilk başlamamızla saat 02:17’de Venüs-Uranüs altmışlık açısı kesinleşiyor. İlişkilerde özgürleşme, sürpriz hamleler ve seviyor muyum sevmiyor muyum dalgalanmasına açık bir günde olmamız mümkün. Zihinsel bulanıklığı gidermek zorlaşabilir. 07:08’de Ay-Kuzey Ay Düğümü kare açısı ile sabah saatlerinde ilişkilerle sınanabiliriz. Neyse ki 09:13’de Ay-Mars altmışlık açısı hem özel hem de iş hayatımızda doğru motivasyonu bulmamıza yardım edecektir. Ve günün son açısı 11:45’de Ay-Jüpiter karesi güne abartılı bir tabiat kazandırıyor. Fazla vericilik ve yardımseverliğin geri dönüşleri beklediğimiz gibi olmayabilir. Duygularımız fazla coşkuya kapılabilir. 21:30’da Merkür Kova burcuna geçiş yapıyor. Zihinsel anlamda bireysel konularımızdan ziyade toplumsal temalara da yer ayırmak isteyebiliriz. Gelecek projelerimiz üzerine geliştirmeler yapabiliriz. Kalabalık organizasyonlar ve etkinliklerin çalışmalarında da artışlar olacaktır. Günün abartılı tesilrlerinden öncü burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlaklar daha çok etki görebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Cuma – 17.01.2020: Haftanın en dinamik ve zorlayıcı günlerinden birindeyiz. Ay Terazi burcunda güne başlıyoruz. Uyum ve romantizm demek isterdim lakin 09:16’da Ay-Plüton, 09:55’de Ay-Satürn kare açıları güne duygusal baskı ve huzursuzlukla başlamamıza neden olabilir. Üstelik 15:58’de Ay-Güneş karesi de gerçekleşerek Ay boşluğa girecek. Mümkünse bugün fazla riskli işlere girmemek ve büyük laflardan kaçınmak olacaktır. Otorite figürleri ile anlaşmazlık görülebilir. 21:20’de Ay Akrep burcuna geçiş yaparak boşluktan çıkacak. Dolayısıyla kendimizi dinleştirmek, kalabalık yerlerde bulunmamak ve sağlığımıza her zamankinden daha çok özen göstermeliyiz. Akşam saatleri ruhsal çalışmalar yapmak bize iyi gelebilir. Günün zorlayıcı etkilerine karşı öncü burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlaklar daha çok dikkat etmeli.

Cumartesi – 18.01.2020: Herkese iyi haftasonları! Ay tüm gün Akrep burcunda seyir edecek. Güne ilk başlamamızla birlikte 00:36’da Ay-Merkür karesi 01:55’de ise Ay-Uranüs karşıtığı kesinleşiyor. Dolayısıyla gece vaktinde sezgiler, gözlem, araştırmalar ve psikolojik temalar daha çok öne çıkabilir. Beklenmedik bir konu travma yaratabilir. Zihnimize takılan bir konu uyku sorunları oluşturabilir fakat suya temas etmek sakinliği de beraberinde getirebilir. 06:25’de Ay-Venüs, 09:56’da ise Ay-Kuzey Ay Düğümü üçgeni kesinleşiyor. Sabah ve öğlen geceye nazaran daha duygusal ve uyumlu bir doğaya sahip olacak. Duygusal ve finansal kararlar alınabilir. 11:31’de Merkür-Uranüs karesi ile gün beklenmedik konuşmalara tekrar gebe olacak. Bugün planda olmak pek iyi sonuç getirmeyebilir. Zihinsel anlamda krizlere ve sürprizlere karşı tetikte olmak iyi olacaktır. 15:45’de Ay-Jüpiter altmışlığı ile günün son açısı gerçekleşiyor. Koruyucu ve şanslı bir etki sunan bu zaman dilimlerinde sorunlu ilişkilere barış ve yardımseverlik hakim olabilir. Günün sürprizli etkilerinden sabit gruplar Boğa, Aslan, Akrep ve Kovalar daha çok etkilenebilir.

Pazar – 19.01.2020: Ay tüm gün Akrep burcunda hareket edeceği haftanın en olumlu günlerinden birindeyiz. 02:13’de Ay-Neptün üçgeni ile duygusal derinliklerimizde kendimizi bulacağımız ve mesajcı rüyalarla uyanacağımız bir Pazar gününe merhaba diyebiliriz. Meditasyon, doğa ve keşif içeren geziler için bu günü değerlendirebilirsiniz. 13:17’de Ay-Plüton, 14:18’de ise Ay-Satürn altmışlıkları güne kontrollü ve kararlı bir doğa kazandırıyor. Aile büyüklerinizle vakit geçirmek için iyi bir gün olacaktır. Geçmişe dair kültürel sohbetler bolca görülebilir. 21:17’de Ay-Kuzey Ay Düğümü üçgeni kesinleşecek. İlişkiler cephesinde de hayırlı adımlar, konuşmalar ve belki aile ile bir araya gelmek gibi adımlar atılabilir gözüküyor. Günün pozitif etkilerinden toprak ve su grupları Boğa, Başak, Oğlaklar ve Yengeç, Akrep, Balıklar daha çok faydalanabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Mutlu bir hafta dileğiyle
Begüm Minkis