Merve Çubuktepe

20 Nisan 2023 saat 07:12’de 29 derece Koç burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulma oldukça etkili ve zorlu bir doğaya sahip zira anaretik (zorlayıcı) 29 derece gerçekleşecek. Tutulma anında da Jüpiter etkin ve bireylerin kararlarının önemine vurgu yapacak. Pasif kalan, harekete geçemeyen, üçüncü şahısların güdümünde sıkışıp kalanlar kaybedecektir. Enerjiyi doğru yönetebilenler, agresyona kapılmak yerine zeka, cesaret ve üstün konsantrasyon ile adımlarını atanlar ise dönemin kazananları olacaktır. (Burç bazınca incelemeler yazının devamında)

Bu tutulma girişimciler, kendi bireysel hakları ve hayat istekleri peşinde koşanlar için önemli, zira doğru adımlar zafer getirebilir. Plüton Kova etkisiyle de birleşince bu dönemlerin oldukça toleransı düşük zamanlar olduğunu öngörebiliriz. Herkesin başkalarının hayat ve inanç tarzına saygı duyması çok önemli, bu konuda tam anlamıyla bir imtihan yaşıyoruz.

Tutulma öfke, gerilim, bastırılan tüm dürtüleri bir kurt adam misali açığa çıkaran türden. Herkes eteğindeki taşları döküyor diyebiliriz. Toplumsal ölçekte de öfke, cinnet, tepkisellik ayrıca dikkat çekçi yoğunlukta askeri hareketlilik görülebilir. Rusya, ABD, Çin başta olmak üzere siyasi fay hatları daha da geriliyor. Halk protestoları da ayrıca artabilir. Mesela İran.

Dolunaydaki gibi kraliyet yıldızı Fomalhaut Satürn ile yolculuğuna devam ediyor. Haram yiyen, karanlık yollara sapan, erdemsiz davrananların vay haline… Fomalhaut özel bir yıldızdır hele hele Satürn ile bir araya geldiğinde kaçışı yoktur. Dini konuları manipüle eden, sapkınlık içinde olanlar, insanları sömürenler… Şimdi onlar düşünsün.

Çok zorlanmış, hatta acı çekmiş olabilirsiniz. Ancak şu ana kadar buraya geldiyseniz ve bir şeyleri değiştireceğinize, kendi yolunuzu çizeceğinize dair inancınızı kaybetmediyseniz bu tutulma itibariyle devran dönmeye başlıyor diyebiliriz.

Ayrıca tutulmada birçok gezegen on ikinci evde olduğu için bu tutulma gizli kapaklı her şeyin ortaya çıkacağını da gösterir. Saklanan sırlar, bastırmış duygular ve özellikle de öfke, tutku ve ihtiras dışarı salınacaktır.

Güneş tutulmasının Sabian sembolü “Genç ördek yavruları neşeyle kendilerini suya bırakıyor.” Bu sembol ruhsal bariyerlerin kalkması ile alakalıdır, ki zaten Güneş tutulmasında bariyerlerin kalkması, duyguların ve gizli olan her şeyin dışa taşması motifi mevcut. Sembol içsel kısıtlamalarımızın bizi tereddütte sokarak potansiyelimizi gölgeleyebileceğine dair uyarır. Son olarak eğer zorlu bir süreç içindeysek eğer kendi kendimize bir labirentte dolanmak yerine sosyal çevremizle iş birliği yapmamız sorunları çok daha kolay çözmemizi sağlayacaktır.

Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi: (Yükselen burcunuzu okumanızı öneririm)

Önemli Not: Bu tutulma 29 derece Koç burcunda gerçekleşeceği için yükselen burcunuzdan bir sonraki burcu da okumanızı öneririm. Örneğin Balık ise Koç, Koç ise Boğa burcunu da okumanız faydalı olacaktır.

KOÇ: Tutulma burcunuzda gerçekleştiği için sizi doğrudan ve çok güçlü bir şekilde etkilemekte. Hem bir dönemi kapatıyor hem de yepyeni bir dönemin kapılarını aralıyorsunuz. Anlık tepkiler ve fevri kararlardan uzak durarak hesaplı ilerlediğiniz takdirde birçok konuda başarı kazanabilirsiniz. Hayat akışınıza, bedeniniz ve imajınıza yenilikler katmanız da mümkündür. Toprak, arazi, arsa gibi yatırımlar size kar getirebilir. Aynı zamanda spora başlamak adına harika bir zaman. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Tutulma iç dünyanızı doğrudan etkilerken hayatınızda birçok konuyu da derinlemesine sorgulamanıza vesile olacaktır. Zaman zaman daha gergin hissedebilirsiniz, uyku düzeniniz dalgalanabilir. Bu süreçte ruhsal ve psikolojik danışmanlık almaya başlamayı düşünüyorsanız tam zamanı. Hayatınızda sizden saklanan her şeyin açığa çıkacağı ve netliğe ulaşacağınız bir döneme adım atıyorsunuz. Hayır işi yapmak ve bereketi çoğaltmak size çok iyi gelecektir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Tutulma size yeni bir vizyon ve umutlar getiriyor. Hayata bakış açınızı yenileyebilirsiniz. Sosyalleşmek ve yeni insanlarla temasta olmanın tam zamanı. Bu dönem tanışacağınız kişiler ilerleyen dönemde maddi manevi hayatınızda iz bırakabilir. İç dünyanızda yüzleşemediğiniz bazı konularla yüzleşebilir ve çok rahatlayabilirsiniz. Önemli bir girişim veya projeye başlamanız ve dikkat çekmeniz mümkün. Şahsi oynamak yerine takım oyununu tercih edin. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Tutulma kariyer hattınızda etkin olduğu için bu dönem bu konuya dair hızlı ve çarpıcı gelişmeler gündeme gelebilir. İş değişimi, iş bulmak ve iş kurmak gibi konular konusunda güzel destekler mevcut ancak bu konuları mümkünse Merkür retrosundan sonra ele almanızda fayda var. Özel hayat ve iş hayat dengesini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinize de zaman ayırmayı unutmayın. Ebeveynlerle zaman zaman geçmiş sıkıntılı konular tekrar konuşulabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Tutulma iyicil etkisi ile hayata karşı inancınız, idealarınız ve yaşam felsefenizi daha da olumlu şekilde şekillendirecek. Aynı zamanda yurtdışı bağlantılı işlerden de fayda ve kazanç sağlayabilirsiniz. Merkür retrosundan sonra seyahat ve eğitim planları oldukça keyifli geçebilir. Aynı durum hukuki konular için de geçerli. Kariyer ve resmi konularda önemli kararlar vermeniz, imza atmanız gerekebilir. Yarım bıraktığınız bir ticari girişim tekrar hayata geçebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Tutulma yatırımlar hattınızda etkin. Ancak dikkatli olmanız son derece önemli. İyi hesaplanmamış riskli yatırımlar sıkıntı çıkabilir. Zorunda kalmadıkça büyük borçlar altına girmekten ve aşırı harcamadan kaçının. Partnerinizin kariyer ve finans hayatında yeni bir dönem başlayabilir, yeni bir girişime adım atabilir. Nafaka, kredi, burs gibi konularda gecikmeler gündeme gelebilir, en ideali bu tür konuları Merkür retrosundan sonra ele almak. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Tutulma zıt burcunuzda gerçekleşecek ve sizi oldukça güçlü bir şekilde etkiliyor. İlişkiler konusunda tam anlamıyla sırat köprüsünden geçmektesiniz. Sizin kıymetinizi bilenler pırlanta gibi parlarken kıymetini bilmeyenlerle yolları kalıcı bir şekilde ayırabilirsiniz. Bu süreçte evlilik ve ortaklık gibi kararlar almayı düşünüyorsanız aceleye getirmeyin ve mümkünse Merkür retrosundan sonra bu tür ciddi kararları hayata geçirin. Bir danışmanlık almak için çok uygun zaman. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Tutulma hayat rutininiz değiştirmek konusunda size destek oluyor. Beslenme, uyku ve spor gibi konulara daha fazla eğilebilir ve bu konularda harika bir ritim yaratabilirsiniz. Sadece vücudunuzu aşırı zorlamamaya ve riskli hareketlerden kaçınmaya özen gösterin. Baş ağrıları görülebilir, aynı zamanda rutin kontrolleriniz varsa aksatmamanızda fayda var. Çalıştığınız organizasyonda beklenmedik ve size de avantaj getirecek değişimler gündeme gelebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Tutulma olumlu etkisiyle yaşam enerjinizi yükseltirken içinizdeki kâşif ve maceraperesti açığa çıkarmakta. Ayrıca bu dönem çok daha flörtöz ve hareketli olabilirsiniz. Hemen bağlanmaktansa karşı tarafı tanımaya çalışın. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız uygun bir dönemdesiniz. Çocuğunuz varsa zaman zaman anlaşmak zor olabilir ve orta yolu bulmanız gerekebilir. Riskli yatırımlardan (özellikle borsa ve kripto) bu dönem mümkün mertebe uzak durun derim. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Tutulma hayat düzeninize dair köklü değişimleri beraberinde getirebilir. Yeni bir ev almayı düşünebilir, taşınabilir; şehir hatta ülke değiştirmeyi dahi düşünebilirsiniz. Tayin bekliyorsanız bu konuda haber almanız mümkün. Ancak bu konulara dair işlemleri mümkünse Merkür retrosundan sonra hayata geçirmenizde fayda var. Evinizi dekore edebilir, daha canlı ve size iyi gelen bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Hane içerisinde saman alevi tipi geçici gerilimler görülebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Tutulma vesilesi ile araç almak, satmak ve kiralamak konusunda avantajlı etkiler alıyorsunuz. Ancak bu işlemleri mümkünse Merkür retrosundan sonra hayata geçirmekte fayda var. Yakın çevre, kardeş ve akrabalarla eskiden gelen ve çözülmemiş bazı konular tekrar gündeme gelebilir, anlık gerilimler sonucunda çözüm bulabilirsiniz. Bu dönem yarım bıraktığınız bir eğitime tekrar başlamak, bilgilerinizi tazelemek ve ustalaşmak adına gökyüzünün destekleri sizinle. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Tutulma özellikle finans hattınızı etkilemekte. Beklediğiniz bir para varsa gelebilir veya para kaynağı yaratmak adına yeni bir girişime adım atabilirsiniz. Bu süreçte kendinizi adeta yeniden tanıyabilir ve hayatınızı daha iyi ve mutlu hale getirmek adına önemli kararlar alabilirsiniz. Özgüveniniz artarken, cesaret ve kararlılığınız da aynı şekilde yükselecektir. Önemli imzalar atmanız gerekebilir, bu süreçleri mümkünse Merkür retrosundan sonraya denk getirmekte fayda var. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Merve Çubuktepe