Merve Çubuktepe

Astrolojik anlamda oldukça zorlu bir yılın sonuna gelirken en güzel haberlerden biri verme vakti geldi. Pek sevdiğimiz Jüpiter yönettiği Yay burcuna geçerek yuvaya dönüyor. :) Malumunuz Jüpiter Akrep burcunda “bekleneni” pek verememişti, zira bu burçta güçsüzdür ve vaat ettiği iyilikleri gerçekleştirmekte zorlanır. Jüpiter yönettiği yere gelince beklentiler de büyüyor tabii. Jüpiter Yay burcuna 8 Kasım 2018’de geçecek ve 3 Aralık 2019’a kadar bu burçta kalacak. Neredeyse bir sene sürecek bu geçişin burç bazında etkileri de yazımızın devamında.

Bu süreçte Jüpiter 8 Kasım 2018-9 Nisan 2019’da ileri harekette ilerleyecek. Akabinde 10 Nisan-11 Ağustos 2019’da retrosunu gerçekleştirecek. Ve son olarak da 12 Ağustos-2 Aralık 2019’da tekrar ileri hareket ile yolculuğunu tamamlayacak.

Gördüğünüz üzere bu transit bir yıldan fazla sürecek bir etki. Bundan ötürü de Jüpiter Yay burcuna geçer geçmez hemen ani mucizeler beklememek gerekir. Ancak Jüpiter’in bu süre boyunca bir haritada ilgili dereceye gelmesi ve açı yapması ile vaat gerçekleşebilir. Bu durumun zamanlamasını astroloji biliyorsanız hesaplayabilir ya da bir astroloğa danışabilirsiniz.

Jüpiter astrolojide “Büyük İyicil” olarak adlandırılır; büyüme, bereket, refah, zenginlik gibi kavramlarla özdeşleştirilir. Jüpiter’in gölgesi aşırı abartı, şişme, rehavet ve gereksiz iyimserliktir. Haliyle bu kavramlar Yay burcundayken çok daha vurgulu olacaktır.

Jüpiter Yay burcundayken inançlarımız, ideallerimiz ve hayata bakış açımız derinleşecektir. Adalet kavramı büyük önem kazanır. Ruhsal arayış ve hayatın anlamını bulma isteği artar. Hayatın içindeki kara bulutlar dağılırken yavaş yavaş ışık huzmeleri görünebilir. Hayattaki olaylara daha iyimser, yapıcı ve adil bir şekilde bakabilmek mümkündür.

Transit boyunca haritada tetiklediği eve göre Jüpiter’in bereket getireceği alan şekillenecektir. Dikkat edilmesi gereken konu ise Jüpiter’in şişirme eğilimidir. Yani vurgulanan tema ile çok abartılı istekler, aşırı bir rehavet, pespembe gözlükler ya da o konunun birden aşırı büyüyerek kontrolden çıkması durumu görülebilir. Bundan ötürü her türlü aşırılıktan kaçınmak ve adil olmaya dikkat etmek önemlidir.

Bu tesir insana her zaman fazlasını merak ettirir ve bir macera hissi uyandırır. Bu hisse merak ve keşfetme arzusu eşlik eder. Bu dönemde içinizdeki kâşifin sesini dinleyin derim. Gezin, keşfedin, paylaşın ve bol bol okuyun. Hem ruhunuz hem zihniniz zenginleşsin. Bu yıl koza içinde saklanmak yerine kozadan çıkma ve kelebeğe dönüşme zamanı. Tek gereken biraz umut… Ve biraz gülümseme. :)

Jüpiter Yay geçişinin burçlar üzerindeki etkisi: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

KOÇ: İçinizdeki seyyah uyanıyor. Hep görmek istediğiniz yerleri görmek için harika bir fırsat. Yarıda kalan eğitime geri dönmek, bir kursa gidip ustalaşmak, yüksek lisans/doktoraya başlamak için de ideal. Keza hukuki konularda da avantajı yüksek. İsteklerinizin peşinde ilerlemek, hayallerinizi gerçekleştirmek için gereken gücü bulabilirsiniz. Yurtdışında kariyer ve hayat inşa etmek isteyenler için de tam zamanı. Dikkat edilmesi gereken ise aşırı iyimserlik ve rehavet. Sorumluluklarınızı unutmamalı ve gerçekçi olmayı unutmamalısınız. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Ciddi bir maddi krizin sonuna gelebilirsiniz. Büyük bir maddi destek alabilirsiniz, beklediğiniz bir miras, umudunuzu kestiğiniz bir alacak geri dönebilir. Kördüğüm olmuş bir arsa, mülk satış konusu çözümlenebilir. Partneriniz/eşinizinin maddi durumu güçlenebilir, işleri açılabilir ve bu durum da size çok iyi gelebilir. Ancak maddi anlamda gereksiz risklerden ve müsriflikten uzak durmanızda fayda vardır. Ruhunuzun derinliklerini keşfedebileceğiniz bu dönemde daha fazla metafizik, mistik ve okült konularla ilgilenebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: İlişkiler ve evlilik adına gerçekten şanslı bir döneme giriş yapıyorsunuz. Kalbi boş olanlar için yeni bir ilişki, mevcut ilişkisi güzel gidenler için ise nişan ve düğün haberleri gelebilir. Aşk hayatınızın tekrar yeşerdiğini ve güçlendiğini hissetmeniz mümkünüdr. Ancak altını çizmek lazım ilişkilerde aşırılık, sınırları zorlama ya da aşırı salma gibi durumlara da açıktır, dikkat. Yeni ve güçlü ittifaklar kurabilir, dış dünyaya daha fazla açılabilirsiniz. Bu dönemde düşmanlarınızı öcü olarak görmeyip normal insan olduklarını hatırlayın. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: İş ortamında istedikleriniz hayata geçmediyse ve memnuniyetsizlikleriniz varsa bu transit sorunların çözülmesinde yardımcı olabilir. Mevcut konumunuz ve yan haklarınız iyileşebilir, terfi alabilirsiniz. Sizi çok yoran ve sorun çıkaran insanlardan uzaklaşabilirsiniz. En güzel etkilerinden biri ise sağlık. Çok daha enerjik hissedebilir, bir sağlık sorunu varsa geride bırakabilirsiniz. Günlük hayatta yaşadığınız talihsizlikler, çözülemeyen bürokratik konular sona erebilir. Aşırı odaklı giderken birden çok sinirlenip aniden pes etmemelisiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Hayatınıza eğlence, kahkaha ve aşkın gireceği bir dönem. Yaşam coşkunuzun artacağı bu dönemde aşk kapıyı gümbür gümbür çalabilir. Ayaklarınız yerden kesilirken midenizde kelebekler uçabilir. Diğer yandan bol bol hobiler, eğlenceler ve dostlarla daha sosyal bir dönem de sizleri bekliyor. Çocuk sahibi olmak isteyen, çocuk tedavisi görenler için de çok hayırlı bir etki söz konusu. Borsa ve şans oyunlarında avantajlı olabilirsiniz, ancak bu konuları aşırı abartıp çok paralar harcamaya ya da gereksiz riskler almaya çalışmayın. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Transitin en önemli etkilerinden biri yer değişikliği. Taşınma ve tayin konularında avantajlı durumdasınız. Aynı zamanda yeni bir mülk almak, satmak, arsa, tarla vb yatırımları ve tapu işlemleri için de olumlu destekler mevcut. Evden yapılan işlere girişmek, bu tür bir sistem kurmak adına güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Aile içerisinde huzur ve bereket duygusu çoğalabilir. Aile tekrar birbirine kenetlenebilir. Bu dönemde geçmişin bilgeliği size yol gösterecektir, bundan ötürü kriz anlarında geçmişteki hatalar size kılavuz olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Jüpiter’in iyicil etkisi ile tam bir sosyal kelebek olabilirsiniz. Bir orada bir burada sürekli seyahat halinde olabilir, sosyal ilişkiler ve yoğun iletişim trafiği vesilesi ile telefonunuz şarj tutmayabilir. Önemli iş görüşmelerine gidebilir, yeni müşteriler bularak portfolyonuzu genişletebilirsiniz. Hayatınıza yepyeni bir uğraş ve yeni bir öğrenme alanı girebilir. Bu yeni ilgi alanı hakkında eğitim almak isteyebilirsiniz. Kardeşiniz ve yakın akrabalarınızla daha fazla kenetlenebileceğiniz, sorun varsa geride bırakabileceğiniz bir dönemdesiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Transit en önemli etkisi tabii ki maddiyat. Jüpiter’in iyicil etkisi özellikle maddi anlamda feraha çıkmanız ve zenginleşme konusunda destekleyici. Memnun olmadığınız bir işten maddi manevi sizi çok daha mutlu edecek bir geçiş yapabilirsiniz. Ancak her şey gül gibi yolunda giderken aşırı para hırsı ve isteklerden kaçınmalısınız; geri tepebilir. Özdeğeriniz düşmüş ve güven sorunları yaşıyorsanız eğer tekrar ayağa kalkıyorsunuz. Kendinize adeta reset atabilir, çok daha motive kararlı bir şekilde yolunuzda ilerleyebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Pek tabii ki bu transit en çok sizleri ilgilendiriyor. Hayatınızda şansın sizden yana olabileceği, daha görünür, dikkat çeken, güçlü ve aynı zamanda insanlara da umut verebileceğiniz bir sürece giriş yapıyorsunuz. Her şeyi toz pembe görmek ile aşırı abartılı davranışlar tek dikkat etmeniz gereken konular. Tutamayacağınız sözler olmasın. Orta yolu bulduğunuz sürece gerek kişisel hedeflerinize ulaşmak, zenginleşmek ve mutluluk adına destekler sizinle. Sağlık açısından da şifalı bir etkisi olan bu transitin tek gölgesi vücudun kilo almaya açık olmasıdır. Dengeli ve beslenme ve spordan kesinlikle vazgeçmeyin. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Transit esasen gizli koruyucu bir etkiye işaret eder. Yani her daim yanınızda olan bir şans değil, zor anda umutlar kaybolmuşken gelen destekler ve şükür hissi vardır. Transitin geçtiği yer sebebiyle genetik ve meyilli olduğunuz rahatsızlıklara karşı daha dikkatli olmanız gerekir. Rutin kontrollerinizi kaçırmayın. Çok daha uhrevi ve spiritüel olabileceğiniz bu dönemde adeta ruhsal açıdan erebilirsiniz. Bilinçaltı sorunları ve travmaları çözmek adına ideal bir etkidir. Sizden bir şeyler saklayan ya da yalan söyleyenlerin maskeleri düşebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Jüpiter’in olumlu etkisi vesilesi ile ortamların gözde insanı olabilirsiniz. Dostlarınızla pek sıkı fıkı olacağınız bu süreçte yepyeni insanlarla tanışabilir ve hayatınızda yepyeni renkler katabilirsiniz. Bu kişilerden bazısı çok değerli ve ömür boyu yanınızda olacak dostlara dönüşebilir. Yeni projelere girişmek, işinizi geliştirmek ve başarı mümkündür. İş çevresinden bir kişinin size büyük hayrı dokunabilir. Hayat vizyonunuz genişleyebilir ve kendinize yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Sizi suistimal eden arkadaşlarınızı devreden çıkarabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Kariyeriniz adına çok avantajlı bir döneme giriş yapıyorsunuz. İş yerinde dikkat çekebileceğiniz; başarılarınızın alkışlanıp terfi alabileceğiniz fırsatlar sizi bekliyor. Çok önemli görev ya da iş değişimi de yapabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak adına da harika bir etkidir. Hep istifa edip şöyle bir hayat kuracağım diyorsanız da çok uygun bir zamanlama. Bu dönemde hayatınızda size rehber olup yolunuza ışık tutabilecek çok özel insanlarla tanışabilirsiniz. Birden sosyal konumunuz yükselirse geçmişi unutmayıp alçakgönüllü olmayıunutmayın. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Jüpiter’in herkese boş şans ve mutluluk getirmesi dileğiyle,
Merve Dirağ