Merve Çubuktepe

Jüpiter yönettiği Balık burcuna geçiyor ve 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 & 28 Ekim – 20 Aralık 2023 tarihleri arasında bu burçta kalacak. Jüpiter’in yönettiği Balık burcunda olması önceki yıllara göre daha iyicil ve koruyucu bir tesir. Diğer yandan ruhsal dünyaya dair arayışlarla birlikte insanların kapitalist sisteme dair sorgulamaları da artacaktır. Ancak bu durum bir yandan spiritüel kavramlarının kazanç için sömürülmesi durumunu daha fazla yüzeye çıkarabilir. Jüpiter Balık döneminde seller, taşkınlar ve tsunamiler artar. Dolayısıyla iklim krizinin etkilerini daha çok hissedebiliriz.

Ancak unutmayalım ki Jüpiter Balık transiti Jüpiter’in en olumlu ve iyiye doğru destekleme formlardan biridir. Yukarıdaki etkilerin yanı sıra yardımlaşma, kişisel dönüşüm, yıkım ve yaraların iyileşmesi adına birey çaba gösterdiğinde meyvesini verir. Dünya çok kaotik ve zorlu dönemlerden geçiyor gibi görünse de her zaman bir yükseliş dönemi vardır. Jüpiter Balık transiti de bunu yapmak isteyenlere yol açıyor. Eğer kendimiz ve dünyayı iyileştirmek istiyorsak her zaman bir yol mümkün.

Jüpiter bu formda var materyal ve ruhani düzlemde bütünleşme ve zenginleşme isteği yaratır. Merhamet, şükran ve yardım duyguları bollaşır. Paylaştıkça, yardım ettikçe çoğalırız. Bu sürecin bize öğrettiği asıl motif merhamet etmeyi bilmektir. Jüpiter yönettiği burçta olduğu için bu esnada bolluk, bereket, huzur ve bütünleşme gibi tesirleri daha sağlıklı bir şekilde yayar. Haritamızda Jüpiter’in temas ettiği alanlarda canlanma, şükür ve yeterlilik duygusunu daha fazla hissedebiliriz. İçimizdeki ruhsal yönün hayatımızda kapsadığı alan büyüyebilir.

Klasik ve alternatif tıp, teoloji, şifa, spiritüalizm, yardım dernekleri kanallarında eğitim alarak ustalaşma ve kazanç şansı söz konusudur. Gölge yönüyle kişinin bireyselliğini kaybetme riski vardır. Her şeyi akışa bırakıp sorumluluk almaktan kaçınabilir, dalgalı denizdeki bir kayık gibi sürekli savrulabilir. Diğer bir gölge ise aşırı kabullenme ve biat halidir. Olur olmaz her şeye abartılı bir şekilde şükretmek, kötü olaylar yaşasa dahi şikayetçi olmama hali görülebilir. Bireysellik ve inisiyatif yavaşlayacağı için kişi hayattaki problemlere karşı sorumluluk almak yerine sürekli bir kurtarıcı bekleyebilir.

Jüpiter Balık dönemleri şansın daha rahat aktığı, huzur etkisinin yükseldiği zamanlardır. Maneviyat ve iç dünyayla buluşmayı kolaylaştırır, bu durum bize iç sesimizi duymayı öğretirken yolumuzu aydınlatır. Genel etki itibariyle sıhhat adına koruyucu ve iyileştirici bir tesir oluştursa da sert açı alan haritalarda ayak bileği ve ayaklarda sıkıntı, su toplaması, ödem ve hormon düzensizlikleri oluşturabilir. Bu dönemler ödemi engelleyen bir beslenme tarzına geçmekte fayda vardır, aynı zamanda kilo almak kolaylaşabilir. Ancak aşikar ki bu tesirin iyicil özellikleri zorlayıcı taraflarına göre çok daha güçlüdür. Bu sebeple Jüpiter Balık yoluyla ilerlersek eğer alacağımız verim de mutluluk da beklediğimizden fazla olabilir.

Jüpiter önümüzdeki süreçte Balık burcunda iki tane önemli açı yapacak: 12 Nisan 2022’de Jüpiter-Neptün kavuşumu kesinleşecek. Neptün Balık burcunda dünyamızı daha spiritüel hale getirdi ve eskiden çok da merkezde olmayan konuların her geçen gün daha da merkeze geldiğini, hatta ritüel enerji konularının bir çılgınlığa dönüşerek sömürü metodu haline geldiğini görüyoruz. Din ve inanç üzerinden propaganda ve kontrol süreci bu yıl daha da güçlenirken nihayetinde rahatsız edici boyuta ulaşabilir.

Diğer yandan bu kavuşum açısını Balık burcunun iki yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün oluşturuyor. Covid bitmese bile etkin tedavisi adına bu dönemde çok önemli haberler gelebilir ve Omicron varyantı da kontrol altına alınabilir görünüyor. Dediğim gibi bu salgın bitti anlamına gelmiyor ancak bir şeyleri düzeltmek ve normalleştirmek adına +-2 aylık dönemde çok önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Buna ek olarak Neptün ve Balık sular, yağışla alakalı Jüpiter de büyütücü olduğu için su taşkınları, sel, heyelan, aşırı yağışlar gibi konular bu yıl daha da çok gündeme gelecektir.

Jüpiter 18 Şubat 2022’de Uranüs ile altmışlık açı yaparken yılın ilk aylarında girişimleri, icat edenleri, konfor alanından çıkanları ve en önemlisi bu uğurda çaba gösterenleri ödüllendiriyor. 4 Mayıs 2022’de Jüpiter-Plüton altmışlık açısı kesinleşirken güç dengelerinin değişimine şahit olacağız. İnsanları ezmeden, ayrıştırmadan, bütüncül yaklaşımlar sergileyen kişilerin yükselişi ve başarılarına şahit olabiliriz bu süreçte.

Jüpiter 11 Mayıs – 28 Ekim 2022 arasında kısa bir süreliğine Koç burcunda seyahat edecek. Bu transite ayrı bir yazıda değineceğiz Burç yorumlarından önce Jüpiter Retro takvimini inceleyelim. Retro dönemlerde gezegenin iyicil gücü zayıflayabilir, yavaşlayabilir.
Jüpiter Durağan Konumda: 27 Temmuz 2022 23:37 (8 derece Koç burcu)
Jüpiter Retrosu Başlıyor: 29 Temmuz 2022 23:37 (8 derece Koç burcu)
Jüpiter Durağan Konumda: 23 Kasım 2022 17:10 (28 derece Balık burcu)
Jüpiter İleri Harekette: 25 Kasım 2022 17:10 (28 derece Balık burcu)

Jüpiter Balık transitinin burçlar üzerindeki etkileri: (Yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm)

KOÇ: Jüpiter özellikle iç dünyanızı etkileyecek. İnsanlardan biraz daha uzaklaşabilir ve huzuru kendi derinliklerinizde bulabilirsiniz. Ruhsal çalışmalar ön plana çıkarken etkisi de yükselecektir. Sezgileriniz sizi doğruya götürebilir. Ayrıca bu dönemde zorlu bir rahatsızlığın seyri hafifleyebilir, tedavi sürecine geçebilirsiniz. Sıkıntılı olaylarda adeta son anda beklenmedik kurtarıcı etkiler almanız da mümkün. Sessizlik, dinginlik, su kenarları gibi alanlarda huzur ve dengeyi bulmanız mümkün. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Jüpiter öncellikle sosyal çevrenizi renklendirirken popülaritenizi güçlendirmekte. Yaptığınız projeler ve ekip işleri ile ses getirebilir, başarılara imza atabilirsiniz. Yeni arkadaşlar, küs olduğunuz kişilerle barışma gündeme gelebilir. Bu dönem yaratıcılığınız da yükseleceği için Jüpiter’in iyicil tesiriyle bütünleşme, takım olarak başarma duygusu da artacaktır. Umut ve iyimserlik yükselirken hayata karşı çok daha yapıcı bakabilir, içinizdeki ilham perilerini tekrar keşfedebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Jüpiter kariyer hattınıza hareketlilik ve bereket getirmekte. Yeni bir iş kurmak, iş bulmak, terfi ve tayin gibi konular için avantajlı bir döneme giriyorsunuz. Üstlerinizin dikkatini çekebilir ve takdir toplayabilirsiniz. İnsanlara daha ruhani, derin ve bilge bir hava yaymanız; insanlara yol göstermeniz de mümkün. Hayatınızdaki derinlikleri keşfedebilir ve bakış açınızı zenginleştirebilirsiniz. Ebeveynlerin sağlığı iyileşebilir, aranızdaki sorunları daha rahat çözebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Jüpiter, burcunuza getireceği iyicil tesirler sayesinde sizi ruhani ve kültürel anlamda da güçlendirmekte. Süreç boyunca önemli çözümlemelerde bulunabilir, daha fazla huzurlu hissedebilirsiniz. Bu tesir bir eğitime başlamak, hukuki ve ticari meseleler açısından da ziyadesiyle destekleyici. Astroloji, felsefe, psikoloji ve fen bilimleri alanına daha fazla yoğunlaşabilirsiniz. Yüksek öğrenim gibi konularda da avantajlısınız. Yabancı kültürlerden daha fazla beslenebilir, dil öğrenebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Jüpiter Balık özellikle yatırımlar alanında size destek olmakta. Kazanç sağlayabilir; kredi, miras, nafaka gibi konularda olumlu haberler alabilirsiniz. Süreçleri iyi takip ederek kazanç elde etmeniz mümkün. Partner/eş/ortağın finansal durumu daha iyiye gidebilir. Krizleri tahmin ettiğinizden kolay aşabilir, çevrenizden destek görebilirsiniz. Tabular, bastırılmış duygularla yüzleşirken korkularınızı da yenerek çok daha özgür hissedebilmeniz mümkün. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Jüpiter zıt burcunuza yerleşerek ilişkiler ve ortaklıklar hattına bereketli tesirler getirmekte. Kalbi boş olanlar için sağlam bir ilişki, ilişkisi hali hazırda iyi gidenler için resmiyet, evlilik kararları gündeme gelebilir. Sıkıntılı ilişkilerde sorunları çözmek için de harika bir zaman. İlişki tercihlerinde ruhsal uyum ve derinlik ön plana çıkacaktır. Aynı durum ortaklıklar için de geçerli. Düşmancıl ilişkiler yaşadığınız kişilerle sulh olabilir, hasımlarınıza karşı avantajlı konuma geçebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Jüpiter öncelikle sağlığınız adına koruyucu bir tesir oluşturmakta. Bir rahatsızlığın iyileşme sürecine girmesi veya tamamen iyileşmesi mümkün. Sadece bu evrede vücut daha kolay ödem yapabilir, kilo almaya açıklık görülebilir; beslenme düzenini iyi ayarlamak önemli olacaktır. İş ortamında daha fazla uyum yakalayabilir, anlaşmazlıkları çözebiliriz. Sorumluluklarınızın daha kolay üstesinden geleceksiniz. Bürokratik işler de daha hızlı ilerleyebilir, iyi sonuçlar alabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Jüpiter öncelikle flört ve aşk alanında size destek vermekte. Romantik rüzgarlar eserken derin ve duygu dolu bir uyum yakalayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de hayırlı bir zaman. Çocuğunuz varsa sağlığı iyileşirken enerjisi de yükselebilir. Çok istediğiniz bir hobiye başlamak için adım atabilir, ilgilendiğiniz konularda kendinizi geliştirebilirsiniz. Borsa, kripto paralar gibi spekülatif para işlemlerinde süreci iyi okursanız avantaj elde edip kazancınızı arttırabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Jüpiter hane ve aile düzeniyle alakalı destekleyici bir tesir oluşturmakta. Mülk alma, satma, taşınma, tadilat ve dekorasyon gibi konularda fırsatları değerlendirebilirsiniz. Ebeveynlerinizin sağlığı iyileşirken sorunlar varsa çözülerek aile içerisinde uyum ve huzur sağlanabilir. Geçmişten gelen travmaların çözülmesi de bu süreçte daha kolay olabilir. Ruhsal ve psikolojik desteklerden maksimum faydalanabilir, karmik bağlantıları bulurken bu konularla alakalı blokajları çözebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Jüpiter iletişim hatlarınızı hareketlendirirken sizi daha ön plana çıkarıyor. Daha çok sorumluluk, bir miktar yorgunluk ancak başarı ve takdir gündeme gelebilir. Toplantılar, seyahatler, mülakatlar artabilir. Araç ve teknolojik aletler almayı düşünüyorsanız uygun bir zamandır. Kardeş ve akrabalarla sorunları çözmenin tam zamanı. Küslükler varsa sona erebilir, bir güç birliği oluşturabilirsiniz. Bir konuda sıfırdan eğitim almak, bilgilerinizi insanlara aktarmak için harika bir dönem. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Jüpiter transit boyunca finansal anlamda size destek sunmakta. Kazancınızın miktarı ve bereketi artabilir, yatırımlardan daha iyi dönüş alabilirsiniz. Bu süreçte aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine yardım etmek de bu etkiyi yükseltecektir. Tasarruf yapmak ve ileri vadede yatırım planlamak için de bu tesir çok uygundur. Öz değeriniz yükselirken ruhen daha güçlü hissedebilir, sizi engelleyen veya yoran insanlarla aranıza mesafe koyarak daha da kuvvetlenebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Jüpiter burcunuza geçerek bu dönemde sıhhat, şans ve bereket adına size tüm desteklerini sunmakta. Hayata daha pozitif bakabilir, beklenmedik anda gelecek destek ve yardımlarla şaşırabilirsiniz. Sağlık sorunlarınız varsa hafifleyebilir veya kalıcı olarak iyileşebilir. İmaj değişimi, estetik, bakım gibi konularda olumlu tesirler altındasınız. Sadece Jüpiter kilo almayı kolaylaştırabilir ve ödem yapabilir. Bu sebeple dengeli beslenme, detoks gibi konular size çok iyi gelecektir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Merve Çubuktepe