Begüm Minkis

Para, güzellik, aşk ve zerafetin sembolü Venüs 28 Ekim’de Terazi burcunda hareket etmeye başlıyor. Böylece bizler için terazinin iki kefesi de hareketleniyor. Gerekli şeyleri bir, artıkları ise diğer kefeye koyarak bir denge sağlamaya çalışacağız. Merkür ve Mars’ın retro hareketi sebebiyle kimileri geçmiş ilişkilere tekrar bir şans verirken kimileri de adil bir ilişki içerisinde bulunmadığı konusunda önemli farkındalıklar yaşayabilir. Her türlü ilişkide tolerans, uyum ve romantik etkilerin yükseleceği, güzellik ve keyif için bolca paraya kıyılacak zamanlara giriyoruz. Ayrıca öncü burçlardaki transitler 2020 yılında dönüşümleri tetikleyen olayları vermekte. Venüs’ün seyri sırasında geçtiğimiz dönemlerdeki tutulmalar tekrardan tetiklenerek önemli gelişmeleri önünüze getirecektir. Ayrılmaz dediklerimiz ayrılırken ummadığımız birliktelikler ön yargılarımızı kırabilir. (Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Venüs’ün Terazi burcunda güçlü konumda ilerlemesi tencere kapak dediğimiz birbirine denk eşlerin bir araya gelmesi için uygundur. Kültürel, ailevi ve yaşamsal beklentiler bakımından yaşam tarzımıza doğru eşleri kendimize çekebiliriz. Karşımızdaki kişiye bu süreçte saygı duyabilir, değerlerimizi paylaşabilir, karar alırken fikrini sorabilir ve kaba davranışlardan kaçınabiliriz. İlişkilerle ilgili romantik, kabullenici ve jestler içeren bir dönem deneyimleyebiliriz.

Moda, süs eşyaları, güzellik, bakım, yaratıcılık, kozmetik dünyası, sanat ve sanatçılar, sosyete camiası Terazi burcu ile temsil edilir. Bu konular üzerinde gelişim ve üretim hakim olabilir. Türlü haberler medyaya yansıyabilir. Maddi ve manevi açıdan kulağımıza ve gözümüze hoş gelen şeylere yatırım yapmak isteyebiliriz. Lüks ihtiyacı artabilir. Adalet, diplomasi, hak, hukuk ve siyaset temaları da gündemimizde yoğun şekilde yer alabilir. Ülkeler arası verimli anlaşmalar yapılabilir. Önemli müzakereler düzenlenebilir. Sert açıların da etkisinin hafiflemesi ile Kasım ayında Ekim’e nazaran global ölçekte daha baş edilebilir etkiler görebiliriz. Her türlü savaşın sonu barış olabilir.

Evlilik, ilişkiler ve ortaklık temaları elbette bu dönemde bolca gündeme gelecektir. Eski eş ve partnerlere tekrardan dönülebilir. Yeni başlayan ilişkilerde evlilik, ortak bir yaşam inşa etme düşüncesi hakim olabilir. İlişkileri olmayanlar kendilerini daha flörtöz hissedebilirler. Bu dönemde dışa dönük olmak isteyebilir, bir buluşmadan diğerine koşabiliriz. Öte yandan bolca çiftin olduğu bir yerde tek tabanca takılmak bizleri üzgün hissettirebilir. Bulunduğumuz yerlerdeki tavrımız, başarılarımız, kılık kıyafetimiz de ekstra önem taşıyacaktır. Bu da elbette ceplerin kolayca boşalabileceği bir süreci işaret etmektedir. Harcamalarımızda daha kontrollü olmalı ve ileriyi de düşünmeliyiz.

Döviz ve Altında yükselişin görülebileceği zamanlar olabilir. Vatan topraklarını, yer altı zenginlerini ve tarihi değerlerimizi ilgilendirecek yeni gelişmeleri duyabiliriz.

Venüs’ün Terazi burcundaki seyrinin pek çok yüzü güldürmesi mümkün olsa da diğer göksel sembollerle değerlendirdiğimizde bazı zorlayıcı, engelleyici ve sorumluluk gerektiren koşullara vurgu yapıyor. 9 Kasım’da Venüs ve Mars karşıtlığı ilişkilerde farklı tutum ve beklentilere işaret edebilir. Kolayca kıskanma, yakıp yıkma, sevgiyi nefrete dönüştürme hakim olabilir. 13 Kasım’da Venüs ve Kuzey Ay Düğümü üçgeni ise hayırlı ve ileriye dönük avantajları olacak ortaklık ve evliliklere işaret ediyor.

Venüs’ün 15 Kasım Plüton, 16 Kasım’da Jüpiter ve 19 Kasım’da Satürn ile arka arka gerçekleşecek kare açıları mevcut. Kare açılar mücadele, muhalefet ve kriz yaratan konulara işaret eder. İlişkilerde gerçekler, derin sırlar, takıntılar ve abartılı tutumlar ortaya çıkabilir. Terazinin fazla verici, hır gür çıkmasın diye susan tavrına rağmen kimileri için artık patlama noktası yaklaşıyor olabilir. Uzun zamandır bastırılan konular artık içimizi şişirebilir ve dışarıya püskürmek isteyebiliriz. Üzerimizde değersizlik ve kısıtlanmışlık hissi hakim olabilir. Bu dönemler karşılıklı anlayışın yüksek düzeyde gerekli olduğu zamanlardır.

Bel, böbrek, hormonlar, yumurtalık ve rahim bölgeleri hassas olabilir. Özellikle Venüs’ün sert açılarının olduğu günlere ekstra dikkat etmek gerekebilir. Venüs Terazi seyri normal şartlarda estetik dokunuşlar için iyidir, ancak bolca retro ve sert açılar eşliğinde Venüs’ün potansiyeli zedelendiği için iki kere düşünmek gerekebilir.

Venüs Terazi transitinin burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okumanızı öneririm)

KOÇ: İlişkilerde karşılıklı anlayış, kibarlık, uyum ve barışın daha çok görüleceği zamanlar geçirebilirsiniz. Sosyalleşerek davetten davete koştuğunuz bir dönem olabilir. Bu dönemde yeni tanışacağınız insanlar geleceğinizde önem arz edebilir. Varsa birlikteliğinizde geleceğe yönelik önemli kararlar alabilirsiniz ve ciddi ilişkiler evlilik yolunda ilerleyebilir. Ortaklık, danışmanlık ve işbirlikleri bu dönemde mesleki yaşamınızda öne çıkan konular arasında olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Meslek hayatınızda çıkış yakalayabilirsiniz. Bu dönemde hem çalışma arkadaşlarınız hem de müşterinizle iletişiminiz daha akıcı ilerleyebilir. İş ortamınızda kutlamalar ve yeni başarılar öne çıkabilir. İş arıyorsanız haritanız da destekliyorsa kabul edilme olasılığınız güçlü gözükmektedir. Sağlığınızla ilgili çeşitli kontroller yaptırabilir, bazı sorunlar var ise daha hızlı çözüm bulabilirsiniz. Bakım, detoks ve arınma çalışmaları için verimli bir süreç geçirebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Keyifle ilgileneceğiniz sosyal bir sürece adım atıyorsunuz. Kutlamalar ve organizasyonlarda bulunabilirsiniz. Yeni bir flört başlayabilir. Hali hazırda bir birlikteliğiniz varsa daha da aşk dolu bir evreye. Yeteneklerinizi iş yaşantınızda daha da efektif biçimde kullanmaya başlayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak veya halihazırda var ise başarılarına şahit olmanız da muhtemel. Şans oyunları, borsa ve spekülatif konulardan yana bahtınız açık olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Aile, ev hayatı ve köklerinizle bağlantılı keyif verici gelişmeler olabilir. Yeni bir eve çıkabilir veya satın alabilirsiniz. Ev dekorasyonu ile ilgilenebilirsiniz. Toprak veya gayrimenkul mirasınız olabilir. Ev ortamınızda çalışma hayatınızı canlandırarak mini bir ofis kurabilirsiniz. Çocuk yaparak ailenizi büyütmek isteyebilirsiniz bu dönem.. Aile ve akrabalar içerisinde evlenenler olabilir. Evde sevdiklerinizle eğlenceli buluşmalar gündeme gelebilir. Ayrıca küslükleri sonlandırmak için de güzel bir süreç. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Ufukta yeni mesleki projeleriniz olabilir. Eğitime yazılma kararı alabilirsiniz. Kardeş, kuzen, komşularınızla daha çok vakit geçirebilirsiniz. İş sebebiyle kısa bir seyahat gündeminize gelebilir. Araba alım/satımı için uygun etkiler söz konusu. Bekleme halinde olan önemli ticari anlaşmalarınız varsa sonuçlanabilir. Yeni bir internet sitesi kurabilirsiniz. Reklamcılık ve yazarlık gibi işleriniz varsa ekstra verim elde etmeye başlayabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Maddi kaynaklarınızla ilgili yeni atılımlar yapabilirsiniz. Terfi veya zam alabilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız önemli bir müşteri ile görüşmeler gerçekleşebilir. Yatırımda bir malınız var ise değerlenebilir veya parası elinize ulaşabilir. Yeteneklerinizin daha fazla farkına varabilir ve iş yaşantınızda daha etkili hamleler sergileyebilirsiniz. Özgüveninizde gerçekleşecek artış çevrenizle ilişkilerinizi de pozitif etkileyebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Başrolde sizin olacağınız bu dönemde kendinizi çok daha rahat gösterebileceksiniz. Dışarıdan oldukça cazibeli görünebilirsiniz. Yapacağınız her işte hünerlerinizi sergilemek daha kolay olabilir bu süreçte. Yeni ilişki veya ortaklıklar başlayabilir. Güzellik, bakım ve sağlık işlerinizle yakından ilgilenebilirsiniz. Davranışlarınız barışçıl ve iyimser nitelikte olabilir. Para harcama eğiliminiz, tatlı yeme isteğiniz artış gösterebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Bilinçaltınızda yer işgal eden, açıklayamadığınız konularda rahatlama yaşanabilir. İç huzura daha kolay ulaşabilirsiniz. Gözlerden uzak kafa dinleme ihtiyacınız artabilir bu dönem. Spiritüel çalışmalar, meditasyon ve terapiler için uygun bir dönem. Harcama eğiliminizde artış olabilir. Kimileriniz bir yurt dışı ile yakından ilgilenebilir. Gizli aşklar ve dedikodular kulağınıza gelebilir. Doktor kontrolleri için de iyi bir dönem. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Sosyal çevreniz ile ilişkilerinizde mutluluk duyacağınız gelişmeler deneyimleyebilirsiniz. Kimi arkadaşlarınız evlenebilir, kimileri de büyük başarılar edebilir. Bu süreçte dayanışma içerisinde kalıp, kutlamalar yapabilirsiniz. Toplu bir para elinize geçebilir. Ekip çalışmaları da içeren etkinliklerde boy gösterebilirsiniz. Kariyer hayatınızda sizi elinizden tutarak başarıya götürecek yeni önemli insanlar karşınıza çıkabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Toplumsal itibarınıza etki edecek önemli olaylar yaşanabilir. Kiminiz terfi, kiminiz anne/baba olmak, kiminiz ise evlilik kurumu ile unvan değişimi yaşayabilir. Hayata karşı sorumluluklarınız artsa da bunları severek üstlenebilirsiniz. Ebeveynleriniz ve patron ilişkilerinizde de karşılıklı anlayışlı davranışlar sergileyebilir ve iyi vakit geçirebilirsiniz. Ev taşıması, tadilat/tamirat, dekor gibi konularda istekli olabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Deneyim sahanız genişlemeye başlıyor. Eğitim veya kariyer sebebiyle yurt dışına çıkabilirsiniz. Resmi ve hukuksal konulardan yana şans yüzünüze gülebilir. Mesleğinizde önemli bir sunum için yoğun bir hazırlık süreci geçirebilirsiniz. Taşınma veya seyahat konuları aktif olabilir. Uzaklardan gelen tanıdıklarınızla hasret giderebilirsiniz. Uzak akrabalarınızla iletişiminiz yoğunlaşabilir bu dönemde. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Maddi açıdan önemli gelişmeler yaşayabileceğiniz günlere giriyoruz. Bu dönemde yeni yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz. Alacaklarınızı temin edebilirsiniz. Miras, kredi, vergi veya sigorta konularına dair gelişmeler pozitif ilerleyebilir. Cinsel ve psikolojik sağlığınızı olumlu etkileyecek gelişmeler yaşanabilir. Eş/ortak üzerinden gelecek parasal kısmetlerinizde artış yaşanabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Begüm Minkis