Begüm Minkis

28 Eylül İstanbul saati ile 21:27’de Terazi burcunda 5°’de bir yeniay meydana gelecek. Sonbahar ekinoksu geçmiş olsa bile içimizdeki yaz mevsimi bu süreçte tekrar canlanmaya aday. İçe kapanık ruh halinden kolaylıkla arınarak insan ilişkilerine yönelmek isteyebiliriz. Üstelik aşkın büyüsüne kapılmamız an meselesi. Gökyüzündeki öncü niteliğin baskınlığı ise hızlı gelişmeleri işaret ediyor fakat bu gelişmelerle önemli bir karar aşamasına gelebiliriz. Hayatımıza dair tıkanmış durumlara kalıcı çözümler üretmek ve zekamızı konuşturmak için belki de yılın en iyi yeniayını yaşayacağız. Güçlü bir sosyal çevreye girerek, önemli insanlarla tanışmamız pek olası. Çalkantılı ruh halini bir kenara bırakıp, ‘’Olaylar niye benim istediğim gibi olmuyor?’’ gibi negatif düşüncelerden sıyrılmamız gerekli. Farklı bakış açılarına saygı duyanları ödüllendirecek bir yeniay geliyor. (Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Yeniay anında Ay’ın ışığı kapanır ve Güneş tüm ihtişamıyla sahnede göz kırpar. Bu süreçler mantığımıza dönerek yapılacak taze başlangıçları, yeşeren yeni umutları veya belirlenmiş rotaya yol almayı ifade eder. Bizi bekleyen yeniay da beşinci evde; sahnenin, çocukların, aşkın ve dikkat çekmeyi temsil eden Aslan burcunun evinde meydana geliyor. Bu nedenle tam bir girişim yeniay’ı deneyimleyeceğiz. Cesaret ve istek hat safhada olabilir. Yeniay’ın dispozitörü Venüs ise güçlü olduğu Terazi burcunda ve Jüpiter ile partil bir altmışlık açı içerisinde. Adeta ‘’Dünyayı sevgi kurtaracak’’ açısı bu. Sanatsal ilham, aşk, paylaşım, bereket duygusu ve üretkenlik maksimum seviyede olabilir fakat şu noktayı da es geçmemek gerekirse, Venüs aynı zamanda Oğlak burcundaki Satürn ve Plüton ile kare açı içerisinde. Birlikteliklerde sadakat sorunları, maddi konularda anlaşmazlık, ailevi sorunlar, güven sınamaları ve pek tasvip edilmeyen ilişkiler de olabilir. Bu bağlamda çift uçlu bir gökyüzü altında olacağız. Hangi yola gideceğiniz tamamen nasıl bir insan olduğunuza bağlı. Genel olarak ilişkiler ve ortaklıklar adına ciddi bir vurgu olmakla birlikte yenilikler kalıcı olmaya da müsait olacaktır.

Anın yükseleni ise iletişimi ve zekayı temsil eden 4° İkizler burcu. Güneş ve Ay ile üçgen açı içerisinde olması akıcı ve birbirine bağlı gündemlerin olacağını gösteriyor. Özetle aklını ve ifadesini gerçekten iyi kullanan kazanacak. Zira yöneticisi Merkür şanslı bir yıldız olan Spica ile kavuşumda. Dilimizin bağı gerçekten çözülebilir ve içimizdekileri dışarı kolaylıkla yansıtma cesaretini bulabiliriz. Çok düşünmek ise karmaşık rüyalara sebep olabilir. Önemli konuşmalar ve toplantılarda bulunmak, yakın çevremizle zihinsel uyum yakalamak, imza ve sözleşmeler, iş seyahatleri, eğitimler, araştırma, yazmak ve çizmek gibi aktiviteler için güzel bir dönemi işaret ediyor. Yetenekler ise daha gözle görünür duruma gelebilir. Sosyal medya ve internet odak noktamız haline gelebilir. Buralarla bağlantılı meslek sahibi insanlar daha hareketli bir süreç geçirebilir veya taze bir atılımda bulunabilirler. Ayrıca oldukça bebek ve evlilik haberleri kulağımıza gelebilir gözüküyor.

Satürn ve Plüton’u duymaktan belki de artık sıkılmış olabilirsiniz fakat daha bir süre daha hayatlarımıza önemli ölçüde etki etmeye devam edecekler. Terazi yeniay’ını kare açı ile tetiklemeleri olumlu etkilerin yanında sorumluluklar ve önemli kırılma noktaları da yaratabilir. Kayıpları ve mecburi bir vazgeçişi anlatan Güney Ay Düğümü’nün de kare açı ile etkilemesi biraz daha gelişmeleri kadersel boyuta sürükleyebilir. Mesela aniden biri size beklemediğiniz bir iş teklifinde bulunmuştur ve alanınızın dışındadır fakat aslında bu girişim hayatınızın tamamen olumlu anlamda farklı bir boyuta sürükleyecektir. Özetle yeni bir yola girmek gerekiyor ama bir vazgeçişte şart. Yani olumlu temalarda da bir bırakma enerjisi çalışacaktır.

Bir de şu noktadan bahsetmek gerekirse Boğa burcundaki Uranüs, Güneş ve Ay kavuşumuna 150’lik açı içerisinde. Yeniay anında ise MC dediğimiz tepe noktası ise Uranüs’ün yönetiminde olan Kova burcu ve İkizler burcundaki yükselenle üçgen açı yapıyor. Bu etkiler beklenmedik bir hızlı başarıyı getirebilir. Şok eden yükseliş veya düşüşler bu ‘’haberci yeniay’’ ile bize ulaşabilir. Hiç beklenmedik bir rotaya doğru yol alabilirsiniz.

Psikolojik açıdan endişe ve evham yaratmaya müsait etkiler olacaktır. Kararsızlık yaşayarak vakit kaybedilebilir fakat bilinçaltının oyunlarına çok kapılmamak gerekiyor.

Maddi anlamda olumsuz bir yeniay olmamakla birlikte çifte kısmetler de görebiliriz. Bu dönemde eşimizle, sevgilimizle, yakın aile dostlarımızla veya kardeşlerimizle ilgilenmek ve gerçek aile temasını deneyimlemek gerekmektedir. Sağlık açısından bel bölgesi, böbrekler, diş ve kemik sorunları, akciğerler, omuz ve bilek bölgelerine daha dikkat etmek gerekebilir.

Terazi yeniay’ının burçlara etkileri: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

KOÇ: Karşıt burcunuzda gerçekleşecek yeniay özel ilişkilerinize her zamankinden daha fazla eğileceğinizi gösteriyor. Birlikteliğiniz içerisinde yeni bir süreç başlayabilir. Hayatınızı biri ile paylaşma ihtiyacı da artacağından evlilik kararı alabilir veyahut evlenebilirsiniz. Ortaklıklar, imza işleri, seyahatler, ikili görüşmeler ve teknoloji ile ilgili şanslı olaylar yaşayabilirsiniz. Yalnız üstleriniz bağlantılı beklentileri çok yüksek tutmamakta fayda var. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Kendinize dönerek halletmeniz gereken işleri bir düzene oturtmak için güzel bir yeniay deneyimleyeceksiniz. Sağlık kontrolleri yaptırabilir, hayat düzeninize faydalı alışkanlıklar katabilirsiniz. Hayata dair yeni görevleriniz olabilir ve bunlarla bağlantılı bol ikili görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Yeni bir işe başvurmak veya başlamak için de pozitif etkiler alabilirsiniz. Rüyalarınızdan ve hayal gücünüzden alacağınız ilham önünüzü hiç olmadığı kadar açabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Dost burcunuzda gerçekleşecek yeniay ile aşk hayatınıza bir çeki düzen verebilirsiniz. Mevcut biri varsa flört aşaması ilişkiye dönüşebilir. Sizi önemli ölçüde etkileyecek kişisel bir başlangıcınız olabilir. Fiziksel değişimler, kısa tatil programları, kendinizi hiç olmadığınız kadar göstermek için uygun olacaksınız. Maddi anlamda ise artık bir sorumluluk almanız gerekebilir. Eğer varsa çocuğunuzun hayatında da yeni bir sayfa açılabilir gözüküyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Ailevi durumlar ve finansal konular aktif olacak bu yeniay hayatınızda dönüm noktası denilebilecek önemli bir olayı size getirebilir. Eğer gerçekten desteklenmediğinizi hissederseniz aslında bu durum gerçekleri fark etmeniz için olabilir. Çevrenizde olan gizli olaylar veya sırlar ortaya çıkabilir. Ev içerisinde de radikal değişimler yapmak, taşınmak gibi yenilikler için adım atabilirsiniz. Yeni bir iş sorumluluğunuz da olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Kariyerinize fayda getirecek iş görüşmeleri, eğitim, kısa seyahatler ve imza gerektiren konularla bağlantılı olumlu bir etki alacaksınız. Sosyal çevrenizden ve iş ortamınızdan gelecek haberler doğrultusunda gelecek rotanıza dair farklı bakış açıları kazanabilirsiniz. Aynı zamanda iş maksatlı kalıcı bir yer değişimi de söz konusu olabilir. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili sorumluluklar varsa artık üzerinde durmanız gerekebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Para mevzularının gündemde olacağı bir sürece gireceksiniz. Çocuğunuzla ilgili mecburi giderleriniz olabilir ayrıca maddi bir sorumluluğunu da üstlenebilirsiniz. Beklediğiniz paralar varsa bununla bağlantılı olumlu haberler alabilirsiniz. Kadersel konularda yaşamaya açık olacaksınız. Aile büyükleri, üstler ve hayat hedeflerinize dair önemli bir girişim söz konusu olabilir. Keyfi masraflara da daha dikkat etmek gerekecektir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Burcunuzda oluşacak yeniay aile hayatınıza dair yeni bir başlangıcı size getirebilir. Aileye yeni bir üye katılabilir veya sorumluluk almanız gereken bir yakınınız için artık harekete geçmeniz gerekebilir. Sağlığa dikkat etmek gerekebilir. Fiziksel bir değişim isteğinizde artış olabilir. Önemli bir ilişki başlangıcı yaşamanızda muhtemel. Üstlerinizin sizi normalden daha çok beğenmesi ve desteklemesi sayesinde terfi edebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Bilinçaltınızada uzun zamandır biriken korku, kaygı ve soru işaretlerine dair önemli bir açılım yakalayacağınız bir sürece gireceksiniz. Gerek siz gerek çevrenize dair önemli haberler alabilir veya bizzat siz önemli duyurularda bulunabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevre ise sorumluluk almak adına harekete geçeceğiniz ilk unsur olarak dikkat çekici gözüküyor. Ruhsal çalışmalar, uyku düzeniniz, gündelik rutin ve maddi beklentilerinizle ilgili olumlu etkiler alacaksınız. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Sizi memnun edecek bir maddi beklentiniz somut bir biçimde hayata geçebilir. Hayata olan bakış açınızda iyileşme söz konusu fakat maddi anlamda sorumluluklarınızda da artış olabilir. Birikimlerinizi değerlendirmek gerekirse yatırım danışmanlarına başvurmak için uygun bir zaman. Kalabalık aile ve arkadaş gruplarından oldukça keyif alabilirsiniz. Gelecek vaad eden taze bir ilişkiye başlamanız da mümkün gözüküyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Varlığınızın normalden daha fazla hissedilmesi ufak kaygılara sebebiyet verse de hayatınıza dair yepyeni bir kapıdan içeri giriyorsunuz. Meslek hayatınıza dair yeni hamlelerde bulunmak isteyebilirsiniz. Aile büyüklerinizle ilgilenebilir, artık ne zaman evleniyorsun muhabbetlerine maruz kalabilirsiniz. Bir ilişki başlatmak veya duyurmak için de güzel bir süreç olacaktır. Maddi anlamda ödemelerinize dair yeni bir düzen oluşabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: İşlerinizin normalden daha akışta ilerleyeceği ve bakış açılarınıza yeni normlar kazandıracağınız bir yeniay sürecine giriyorsunuz. Uzak yollar, eğitimler, medya/internet temaları, kişisel gelişim çalışmaları hayatınızda aktif olabilir. Çocuklarınız varsa onlarla birlikte eğlenceli bir tatile çıkabilir, uğurlayabilir ya da karşılayabilirsiniz. Gözler bu süreçte uzaklarda olması mümkün. Korku ve karamsar düşüncelerinizi de bırakarak yeni bir sürece girebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Ailevi ve finansal konuların aktif olduğu yeniay evham veya bir durumdan korku duymanıza neden olabilir fakat oldukça geçici bir etki olacaktır. Kredi, banka işleri, borçlar, miras ve başkalarının paraları ile ilgili yeni bir sürece adım atabilirsiniz. Birlikteliklerde samimiyet ve tutku da artış olabilir. Ev ortamınız ve yakın çevreniz ile bağlantılı görüşmelerde yoğunluk artabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Begüm Minkis