Merve Çubuktepe

Kasım ayına Jüpiter’in sahnede olacağı, olumlu açı kalıplarının dikkat çektiği güzel bir dolunay ile başlıyoruz. Jüpiter burada tabii ki şans getiren, bereketli etkisini gösterecek. Bu bağlamda bu dolunayın olumlu ve iyileştirici etkisinden bahsedebiliriz. Aynı zamanda dolunay anında Güneş Acrux ve Alphecca isimli iki sabit yıldızla kavuşum yapıyor. Bunlar da dolunayın maddi açıdan bereket getiren, huzur ve bolluk duygusunu tetikleyen özelliklerini daha da vurguluyor.

Dolunayın etkisini kullanarak yatırımları büyütebilir, maddi açıdan ciddi faydalar sağlayabiliriz. Oluşum anında Akrep burcu sahnede ve ilk yöneticisi Plüton da Güneş ile olumlu açıda. Ancak ikinci yönetici Mars zorlayıcı Terazi burcunda ve Plüton ile stresli açıda. Bu bağlamda özellikle maddi konularda aşırı risk almaktan ve bir kişiye düşünmeden uyup gitmek gibi etkilerden uzak durmakta fayda var. Zira Mars Terazi burcunda zorlayıcı konumdadır ve doğru yönetilmesi zordur. Bundan ötürü güven ve dikkat duygusunu arkamıza alarak hareket etmemiz büyük önem taşıyor.

Son olarak dolunayda Uranüs-Venüs arasındaki karşıt açı aktif… Koç-Terazi aksında olan bu oluşum rutine binen, ve çıkmaza giren ilişkilerde stres ve buhranlar yaratabilir. En çok da baskı altında tutulma ya da aşırı otoriter sert davranışlara karşı çok tepkili olabiliriz. Tam tersi aşırı sert tutum beklenmedik olumsuz etkiler duygusal açıdan kırılmalar oluşturabilir, dikkat etmekte fayda var. İlişkilerde fedakarlık ve dayanıklık teması sınanabilir. Ancak genel toplamda bizi olumlu etkiler getirecek bir dolunay bekliyor, püf noktalarına dikkat ederek olumlu etkisinden maksimum yararlanmak mümkün.

Gelelim dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

KOÇ:
Maddiyat aksında gerçekleşecek dolunay özellikle size yatırımlar ve kazanç açısından şansı beraberinde getiriyor. Eğer önceki aylarda bazı adımlar attıysanız dolunay itibariyle meyvelerini toplamanız mümkün. Jüpiter’in de dolunay anında sahnede oluşu özellikle miras ya da alacak bekleyen Koçlar için fırsatları da beraberinde getiriyor. Bu dolunayda en dikkat etmeniz gereken konu ise ilişkiler, zira Venüs-Uranüs karşıtlığı beklenmedik duygusal patlamaları ya da ani gerilimleri gündeme getirebilir. İş ve maddi konulara odaklanarak ilişkileri ikinci plana almakta fayda var. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA:
Dolunay burcunuza bereketiyle geliyor. Gerek maddi, gerek kendinizi dış dünyaya yansıtma becerisi açısından yıldızınızı parlatan etkiler devrede. Uzun süredir beklediğiniz huzur, şükran ve rahatlama duygusunu da bu dolunay vesilesi ile hissedebilirsiniz. Diğer yandan özellikle ortaklık ve iş kurulumu gibi konularda da adımlar atabilir, bir destek bekliyorsanız sonunda gerçekleşmesini izleyebilirsiniz. Duygusal açıdan da şans getiren bu dolunay ilişkiler konusunda bazı şeylerin adının konması ve netlik duygusunu gelmesini sağlayabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER:
Ruhsal açıdan hassas hissedebileceğiniz, özellikle de yoğun bir şekilde konuşma ihtiyacının beraberinde gelebileceği etkiler devrede. Bu dönemde içinizde tutup tutup biriktirdiğiniz konuları dışarı yansıtma eğiliminde olabilirsiniz. Burada bir anda panik ya da suçlama duygusu ile hareket etmeden ağırkanlı ilerlemeniz önem taşıyor, zira sözleriniz yanlış anlaşılabilir ya da karşı tarafa aşırı katı gelebilir. Diğer yandan içinizde ruhsallığın artacağı metafizik ve felsefi disiplinlere daha fazla meyledeceğiniz, bu şekilde iç dünyanızı keşfedeceğiniz bir süreç sizi beklemekte. Mantıksız ve dürtüsel ilişkilerden kaçının. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ:
Dolunayın etkisi olumlu, popülarite ve sağlam ilişkileri de beraberinde getiriyor. Bir organizasyon ya da arkadaş çevresinde parlayabilir, tüm dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Bir yandan bu dönemde çevrenizde sizden maddi ve manevi destek isteyecek çok fazla insan olabilir, burada bir öncelikledirme sırası yapmanız şart. Zira herkesi memnun etmeye çalışırken kendinizi baskı altında ve gergin hissedebilirsiniz. Venüs-Uranüs karşıtlığı dolunay anında devrede olacağı için daha alıngan bir ruh haline girebilirsiniz. İş ortamında ve üstlerle konuşurken duygularınızı belli etmemeye dikkat etmelisiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN:
Kariyer konusunda mücadeleli bir süreç önünüzde olsa da kararlılığınızı koruduğunuz takdirde başarı kazanabileceğiniz bir süreç sizi bekliyor. Bu dönemde zaman zaman engellendiğinizi ya da insanların sizi anlamadığını düşünebilirsiniz ancak aşırı gurur ya da küslük gibi ruh hallerinden uzak durmalısınız. Venüs-Uranüs karşıtlığı gerilimli bir açı olsa da burcunuza etkisi olumlu, ve sizi herkesten farklı davranma ve dikkatleri üzerinize toplama konusunda destekliyor. Sadece Uranüs’ün getirebileceği aşırı uçuk kaçık, ve kimi zaman da anlaşılmaz ifadelerden uzak durmanızda fayda var. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK:
Dolunayın etkisi burcunuza olumlu bir yapıda, ufkunuzu açıyor ve sizi olaylara daha geniş bakma konusunda destekliyor. Dikkat ve analiz yeteneğinizi de kullandığınız takdirde bu dönemde gerek kariyer, gerek kişisel projeler açısından başarıyı kucaklamanız mümkün. Aynı zamanda astroloji, felsefe gibi bir konuda derinleşmek adına gereken ilhamı da bulabilir, gerek okuyarak gerek düşünerek bol bol zaman geçirebilirsiniz. Bu düşünsel süreç size ilham ve ileride maddi kazanç getirecek çalışmaları da beraberinde getirebilir. Sizi ruhsal açıdan çok etkileyecek bazı seyahatler yapabilir, hayattan büyük bir keyif alabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ:
Borçlar ve krediler ile ilgili artık menfi ya da müspet taşların yerine oturacağı bir döneme giriş yapıyorsunuz. Eğer bu tür krizleri çözmek adına bazı atılımlar yaptıysanız sonunda ilk meyvelerini almaya başlayabilirsiniz. Ayrıca partneriniz/ortağınızın parası ile ilgili olumlu haberler alabilirsiniz ve bu süreç size bir maddi destek olarak da dönebilir. Metafizik ve ölümötesi gibi sınırdışı konulara ilginiz artacaktır, bunlarla ilgilenirken dış dünyadan kopmamaya özellikle dikkat etmelisiniz. İlişkiler konusunda ise esasen dikkat çekiyor, ilgi ve alakayı üzerinizde topluyorsunuz, ancak kalıcılık adına biraz sabırlı olmakta fayda var. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP:
Dolunay zıt burcunuzda meydana geliyor ve en çok da sizi ikili ilişkiler konusunda etkileyecek. Bu dönemde hem karşınızdaki insanların ak ya da karar gerçek yüzlerini görebilir, aynı zamanda sorunlu bir dönem yaşıyorsanız hayat boyu kalıcılık ve güven getirecek bazı dostlukların temelini atabilirsiniz. İlişkisi olan Akreplerin ilişkileri boyut atlayabilirken yalnız Akrepler ise aşk konusunda çekim ve flört duygusunu yaşayabilirler. Eğer ortaklık bazlı bir iş yapmayı düşünüyorsanız süreçler sonunda netleşebilir ve memnun bir şekilde yeni bir ortaklığa imza atabilir, önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY:
Bu dönemde günlük hayata dair sorumlulukları daha fazla hissedebilirsiniz, özellikle de ertelediğiniz konular varsa artık kaçınılmaz olarak uğraşmanız gerekebilir. Ancak diğer yandan angarya gibi gördüğünüz bazı konular size hiç beklenmedik fırsat ve maddi dönüşler olarak gelebilir. Sağlığınıza özellikle de beslenmenize dikkat etmeniz gereken bir süreç sizi bekliyor, bu dönemde aşırı iştah artışı ya da kilo almaya dair meyil olabilir. Ama bir yandan da bu tür bir döngüyü kırarak organik beslenme, sağlıklı bir düzene geçme ve hayatınızı düzenleme adına da ciddi bir motivasyon bulabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK:
Dolunayın olumlu etkisi en çok aşk alanında etkili. Bu dönemde size güven veren, gerek maddi gerek manevi huzurlu hissettiren bir kişi ile tanışmanız mümkündür. Bu ilişki ağır hatta tabiri caizse “eski moda” bir şekilde ilerleyebilir, bu güzelliğin keyfini çıkarmalı ve aceleci davranmaktan kaçınmalısınız. Sürecin etkisi ile hamaratlık duygunuz artabilir, özellikle de sevdiğiniz kişileri ağırlama, herkesi bir sofrada toplama ve keyifli ortamlar yaratma konusunda güzellikler yaratabilirsiniz. Eğer el sanatları gibi konularla uğraşıyorsanız bu konuda kendinizi geliştirebilir aynı zamanda ürettiklerinizi sergileyebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA:
Uzun süredir çalışıp kendini düşünmeyen ya da bir türlü hayatının rotasını belirlemekte zorlanan Kovalar artık kaçınılmaz olarak kendilerini neyin mutlu ettiği ve doyuma ulaştırdığı sorusunu sormaya başlıyor. Bu süreçte aşırı radikal kararlar almak yerine ılımlı ve objektif bir şekilde konuları değerlendirmek ve gerekiyorsa insanlarla ilgili bir kış temizliği yapmak faydalı olabilir. Ailenizden beklenmedik bir destek görebilirsiniz ve bu da sizin motivasyonunuzu yükseltebilir. Aile içerisinde inatçılık ya da çözülmeyen konular varsa arabuluculuğunuz sayesinde huzur gelebilir ve bir bütün olmanın keyifini çıkarabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK:
Dolunay olumlu etkisini en çok iletişim alanında gösteriyor. Özellikle bir süredir rutin bir hayat yaşıyorsanız, her gün bir diğerine benziyor gibi geliyorsa bu dolunay vesilesi ile canlılık ve keyif duygusunu yaşayabilirsiniz. Ancak burada bazen kendinizi zorlamanız gerekse de kabuğunuzu kırmanız, yeniliklere ve insanlara açık olmanızda fayda var. Mesela kısa ama güzel seyahatler planlayabilir, bu vesile ile insanlarla kaynaşabilirsiniz. İletişim becerilerinizi kullanarak iş bağlantıları kurabilir ya da ileride önem kazanacak, aynı zamanda sizin hayrınıza olacak önemli ortaklık ya da girişimleri başlatabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.