Merve Çubuktepe

5 Şubat 2023 saat 21:28’de 16 derece Aslan burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay ikili ilişkilerde hatları oldukça karıştıracak durumda. Dolunay anında Venüs-Mars, Güneş-Uranüs kareleri oldukça etkili. İlişkilerde ani patlamalar, şok edici aşk veya boşanma haberleri duyabiliriz. Diğer yandan Aslan burcu liderlik konusunu da sembolize ettiğinden siyasi cenahta şaşırtıcı adaylık açıklamaları gelebilir, tüm fraksiyonlardan çok ilginç ve çarpıcı icraatlar hatta skandallar duyabiliriz. Bu durum makro düzlem için de geçerli. Dolunay anında yükselende Lilith’in bulunması bu dönem manipülatif dişil enerjiye karşı da dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekmekte.

Dolunay 11/5 aksında olduğu için sosyalleşmek, bir araya gelmek, bir grupta liderlik vasıflarımızı bulmak gibi temalar önemli görünüyor. Ayrıca aşikâr biçimde öne çıkan konular aşk ve spekülatif para hareketleri olacak gibi görünmekte. Yanlış kararlara meyilli riske açık kişiler özellikle 1-12 Şubat 2023 arası oldukça dikkatli olmalı. Dolunay +-7 gün boyunca etkili olacak.

Dolunay Sabian Sembolü: İşletme müdürü masasında karmaşık bir projeyi çalışıyor. (17d Aslan) Bu sembolün temel anlamı analitik zekayı etkin şekilde kullanmak, sığ yaklaşımlar yerine derinliği tercih etmek ve yönetici olma sorumluluğunu ele almaktır. Retrosunu bitirip düze çıkan Mars, Güneş ile üçgen açı yaparak bize güç, inisiyatif, etkin konuşma ve liderlik vasıflarını kullanma konusunda destek vermekte. Diğer yandan dolunayda etkin olan yine düze çıkmış Merkür’ün Neptün ile altmışlığı biraz gayret gösterirsek ilham, yaratıcılık ve mananın müttefikimiz olabileceğini göstermekte.

Ancak unutmamak gerekli ki Uranüs dolunay anında Ay ve Güneş ikilisine kare sert açı yapmakta. Bu durum da beklenmedik olayların kapıda olduğunu göstermekte. (Dolunaydan birkaç gün önce de bu tesiri hissedebilirsiniz) Ezberlerin bozulacağı ve şaşıracağımız süreçler karşımıza çıkacaktır. Eğer bir haritada Uranüs baskınsa genelde en zekice olduğunu düşündüğümüz tahminler dahi tutmayabilir, bu sebepten esnek olmak her zaman bir B hatta C planına sahip olmak en önemlisi de doğaçlama yeteneklerimizi geliştirmemiz önemli.

Ve bu dolunayda Ay Düğümleri ve Ay-Güneş ikilisi karmik bir büyük kare açı kalıbı yaratıyorlar. Ruhsal düzlemde ektiğimizi biçeceğimiz bir dönem. Negatife düşenler sert yüzleşmeler yaşarken adaletsizliğe uğrayanlar ayağa kalkabilir ve yavaş yavaş çoktan hak ettiklerini geri almaya başlayabilir.

Merkür-Plüton kavuşumu ezberlerin bozulması düşünsel anlamda gerek birey gerek toplum çerçevesinde büyük ve görünür bir dönüşüm sürecine işaret etmekte. Özellikle KAD-Hamal sabit yıldızı kavuşumu çalışmanın ve ezber bozmanın güzel olduğu vurgusuna tek bir uyarı katıyor: Çalışır veya bir konuyla uğraşırken bedenin ihtiyaçlarını unutmamak ve bitap düşmemek.

KAD ayrıca Schedir sabit yıldızı ile temasta olacak. Bu dönem astroloji, ruhsal konular, yazım, edebiyat, yayıncılık gibi konularda meslek sahipleri daha da gelişebilir ve bu konuda iz bırakacak işler yapabilirler. Popülarite ve ün gelebilir. Bu konularla ilgiliyseniz de eğitim almanın tam zamanıdır.

En önemli motiflerden biri de haritanın tepe noktası MC ile Phact, Güvercin yıldızının kavuşumu. Bu yıldız iyi haberlerin gelmesi demektir. Nuh tufanı bittikten sonra en sonunda karayı bulan ve bir zeytin dalı ile ile dönen güvercinin sembolüdür. Bu sebeple de gerek bireysel gerek ülkemizi ilgilendiren konularda hayırlı haberler alabiliriz.

Ülke haritasına etkilerine gelirsek eğer MC-Phact etkisi özellikle dolunayın etkin olacağı 5-15 Şubat 2023 arasında olumlu bir habere işaret. Muhalefet grubu bu dönemde 13 Şubat’da adaylık konusunu gündeme taşıyacaklar. Uranüs etkisi ile şu anda konuşulanlar dışında beklenmedik bir aday veya programın gündeme gelme ihtimali oldukça dikkat çekici.

Ve karmik güney düğüm yavaş yavaş ülkemizin Güneş’ine yaklaşıyor. Satürn, Jüpiter, Plüton burç değiştirecek. Oldukça güçlü, yoğun, zorlu ancak değişime açık bir döneme adım atıyoruz. Pek tabii ki krizlerle dönüşüm teması Akrep burcu vurgusu sebebiyle etkin. Ancak ülkenin Uranüs’üyle kavuşan ve tepe noktası MC’den geçen Venüs Balık tekrar insanlık, şefkat, umut gibi kavramların canlanacağına işaret etmekte.

Aslan Dolunayı’nın Burçlara Etkisi: (Yükselen burcunuzu okumanızı öneririm)

KOÇ: Dolunay aşk, yaşam coşkusu, yaratıcılık gibi konularda enerji ve hevesinizi yükseltiyor. Çok daha üretken hissedebilir ve görünür olmayı seçebilirsiniz. Duygusal açıdan keyifli ve coşkulu bir dönem gündeme gelebilir. Sosyal çevre ve arkadaşlarla ilişkilerinizi yeniden düzenlemeniz, mesafeleri ayarlamanız gerekebilir. Özellikle kolektif konularda takım oyunu oynamanız önemli. Proje ve önemli işleri son ana bırakmadan takvime uygun ilerlemek sizi kaotik konulardan koruyacaktır. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Dolunay hane ve yaşam düzeninizde köklü bir değişimi beraberinde getirebilir. Özellikle bu durum bardak taşınca aniden tepkisel olaylar zinciri ile de gerçekleşebilir. Bu süreç mülk alım ve satım, taşınma, tadilat, tayin ve dekorasyon gibi konular için oldukça uygundur. Kariyer konusunda geçici bir duraklama dönemi veya odaklanma zorluğu görülebilir, kendi kabınızdan daha fazla iş yükü ve sorumluluk almamaya dikkat etmelisiniz bu süreçte. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Dolunayın iyicil etkisi ile yakın çevrenizle daha güçlü ilişkiler kurabilir ve bozulan ilişkileri onarabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki kişileri birleştiren bir lider olmanız da gerekebilir. Yeni bir şeyler öğrenmek, sunum, sınavlar ve başarı adına destekleyici tesirler söz konusu. Sadece ticari ve hukuki konularda risk almamak önemli, beklenmedik olaylar gündeme gelebilir. Seyahatler ve başvuruları için hiçbir işi son ana bırakmayın derim. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Dolunay özdeğer hattınızda etkin. Adeta ölçüp biçip kim olduğunuzu, neleri hak ettiğinizi en ince detayına kadar düşünebilirsiniz. Bu süreçte öfke ve bazı insanlara karşı mesafe alma kararı da gündeme gelebilir. Ancak her halükârda daha güçlü ve parlayacağınız bir döneme adım atmaktasınız, iç gücünüz yükseliyor. Finansal konularda bireysel yatırımlarda kalmak daha avantajlı zira ortak yatırımlarda pürüz çıkabilir, yüksek miktarda borçlanmaktan kaçının. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Burcunuzda gerçekleşecek dolunay en çok sizleri etkilemekte. Tam anlamıyla “beklenmeyeni bekleyin” durumu söz konusu. Dolunay vesilesi ile hayat kitabınızda bir bölümü tamamlayıp yeni bir döneme geçebilirsiniz. İnsani ve duygusal ilişkilerde zayıf yapılar çöküp vedalar edilebilir. Diğer yandan altı dolu tüm ilişkilerde canlanma, uyum artışı söz konusudur. Bu dönem aşırı gurur, ihtiras ve memnuniyetsiz gibi davranışlardan kaçınmanızda fayda var. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Dolunay iç dünyanızı temsil eden bölgede gerçekliyor. Eğer sizden saklanan bir şeyler varsa veya siz gözlerinizi bir konudan kapayıp kaçıyorsanız bu dönem o konu ayan beyan ortaya çıkarak bir yüzleşmeyi gündeme getirebilir. Sağlık konusunda ihmale gelmemeli, özellikle de kalp, sırt, bacaklar ve dolaşım sistemi daha hassas durumda. Aynı zamanda iş ortamında organizasyonel değişiklikler gündeme gelebilir. Sizden daha kıdemsiz kişileri iyi takip etmeniz, hata varsa düzeltmeniz gerekir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Dolunay iyicil etkisi ile size yeni projeler, yeni çevreler ve iş birliklerini beraberinde getirmekte. Bu dönem sosyalleşebilir ve hayattan yüksek oranda keyif alabilirsiniz. Kafa dengi kişilerle estetik ve mental olarak yaratıcılığınız daha da yükselebilir. Kendinizi ve çevrenizi güzelleştirmek adına ideal bir dönem. Aşk konularına ise bir tık dikkat, hızlı ve çok yoğun başlayan şeyler aniden sönebilir. Çocuğunuz varsa eğer bu dönem kısa vadeli iletişim problemleri gündeme gelebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Dolunay kariyer hattınızda etkin olacak. Etkisi de oldukça güçlü olduğu için bu dönem işten ayrılma, işe giriş, iş bulmak ve iş kurmak gibi konularda ciddi yoğun bir tesir oluşturuyor. Ancak bir şeylerin olmasını beklemek yerine sizin ilk hareketi başlatmanız çok önemli. Toplumsal anlamda görünürlüğünüz artacaktır, bu bir avantaj ancak görünürlüğün hataları da gösterebileceğini unutmamak gerek. Sahneye çıkmak ve ön planda olmaktan çekinmemelisiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Dolunay ticari girişimler, hukuk, seyahatler ve eğitim alanında etkin. Harikulade iyicil etkisi ile dolunay size bu konuda bir çok fırsatlar sunabilir, kördüğüm olan zorlayıcı konular dahi yavaş yavaş çözülebilir. Bu dönem dava açmak, bir girişimi başlamak, kaliteli ve önemli bir eğitim almak adına ideal tesirler içeriyor. Yakın çevrenizle ilişkilere ise dikkat etmenizde fayda var, zira bu kişilere bu dönem zaman zaman tahammül eşiğiniz düşebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Dolunay finans ve yatırımlar hattınızda etkin. Burada önemli konu gereksiz risk almamak. Lütfen kaotik para piyasalarında risklerden kaçının. Ruhsal açıdan biraz melankolik hissedip bazı yüzleşmeler ve öz eleştiriler yaşayabilirsiniz ancak bunun sonunda daha güçlenerek ayağa kalkıyorsunuz. Tekil yatırımlardan ziyade sağlam ve ayağı basan ortaklık içeren yatırımlar size daha fazla fırsat ve ek gelir getirebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Zıt burcunuzda gerçekleşeceği için dolunaydan en çok etkilenen burçlardan biri sizsiniz. Hayatınızda her şeyin adeta sil baştan olabileceği, tüm dengelerin değişebileceği bir döneme adım atıyorsunuz. Kova kolektiftir ancak Aslan sahneye çıkma vaktimizin geldiğiniz gösterir. Bu dönem ön plana çıkmaktan, bilmek ve ifade etmekten korkmamak çok önemli. Önceliği kendinize vermelisiniz. Aşk ve ilişkiler konusunda beklenmedik çarpıcı gelişmeler gündeme gelebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Dolunay özellikle sağlık ve rutin düzeninizi etkilemekte. Kalp, sırt, göğüs kafesi, bacaklar ve dolaşım sistemi ile alakalı konularda daha hassas olabilirsiniz. Rutin kontrollerinizi aksatmamalısınız. Çalıştığınız ortamda dikkatleri üzerinize toplayabilir, inisiyatif ve liderlik vasıflarınızı ön plana çıkarak takdir görebilirsiniz. Hayat rutinlerinizi daha işlevsel hale getirmenin tam zamanı. Ruhsal açıdan iniş çıkışlar gündeme gelebilir, dünyadan kopma ve aşırı içe çekilmeden kaçının. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Merve Çubuktepe