Begüm Minkis

6 Nisan 2023’de İstanbul’a göre 07:34’de 16° Terazi burcunda son derece güçlü bir dolunay gerçekleşecek. Güneş & Jüpiter kavuşumu eşliğinde deneyimleyeceğimiz dolunay anında Ay’ın yücelim dispozitörü Satürn’ün Fomalhaut kraliyet yıldızı üzerinde bulunması bu dolunay’ı daha da dikkat çekici kılmakta. Bu kritik yerleşimler ahlak, erdem ve bilgelik sınavlarından geçemeyenler için affın pek mümkün olmadığını ve ne ekildiyse onun biçileceğini göstermekte. Güzel işler yaptıysak eğer niteliği yüksek ve onurlandıran kalıcı ödüller alabiliriz. Gökyüzü bizi bundan böyle tarafsızlığa, ölçüye ve adalete davet ediyor. Keza bu dolunay biz değil ben diyenleri, egosunu sağlıksız kullananları açığa çıkaracaktır. Egoizm ve niyeti bozuk ameller cezalandırıldığına şahit olabiliriz. Tutulmalar koridoruna girmeden hemen önce siyasi arena, ilişkiler ve ortaklıklara dair konularda bu etkileri daha yoğun surette ortaya çıkacaktır. İşin özü köprüden önce son çıkıştayız. Dolunayı takip eden haftalarda kendimiz için maddi ve manevi ne kadar yatırım yapabildiysek artık tüm bunların sonuçları alınabilir. Kişiliğimiz ve emeklerimizi teste tabi tutacak ve alnının akıyla çıkanları ödüllendirecek bir sınav süreci bizleri bekliyor (Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Terazi burcu dolunayıyla er meydanına çıkıyoruz. Bu dönemde siyasi ilişkiler, diplomatlar, arabulucular, yargıçlar, danışmanlar, avukatlar ve hakemlerle ilişkili konular daha çok odağımıza girebilir. Resmi işler, tapu, taşınma ve noter işleriyle yakından ilgilenebiliriz. Yeteneklerimizi, ihtiyaçlarımızı ve amaçlarımızı gözden geçirebiliriz. Ruhsal yönden ise başka kişileri anlayabilmek, hoşgörülü ve objektif olabilmek kolaylaşabilir.

Dolunay anında yükselen Boğa burcu olacak. Kadersel Kuzey ve Güney Ay Düğümlerinin haritada kardinal 1/7 aks üzerinde olması yaşamımızı farklı boyuta taşıyabilir. Değerlerimizin, ilişkilerde alma ve verme dengelerinin değiştiğini gözlemleyebiliriz. Ayrılık ve barışmalar olabilir. An haritasında etkili olacak Merkür-Kuzey Ay Düğümü kavuşumu ticaret, sosyal medya, eğitim, seyahat, ulaşım ve anlaşma, imza süreçleriyle ilişkili iptal ve ertelemeleri gösterebilir. Bazı kararlardan dönülebilir ve yalnızca toplumun dayattığı kuralların kuklası olmaktansa gerçekten bizi biz yapacak hakikatin peşinden gitmek isteyebiliriz.

Terazi burcu denildiğinde aklımıza ilk gelenler ilişki, evlilik kurumu ve ortaklıklardır. Ancak bu dolunayla bu alanda çok iyimserliğe itecek şans yağmurundan bahsetmek biraz zor. Aksine aşırı tutumlar, kibirli demeçler ve bencilliğe dikkat etmemiz gerektiğini göstermektedir. Dolunayda etkili olan Güneş ve Jüpiter kavuşum açısı dolunay takibinde 12 Nisan 2023’de tam hizalanarak kesinleşecek. Kendi yolumuzdan gitmek, lider ve cesur davranmak, otorite figürlerinden destek almak, bağımsızlaşmak ve yaratıcılığımızı geliştirmek mümkün gözüküyor. İpleri ve kuralları esnetmek isteyebiliriz. Ancak bir uyarı olarak yapıcı bencillik çalıştırmalı alma verme dengesini kurmalı, kimseye haksızlık yapmadan kendimiz olabilmeyi başarmalıyız. Sınavlar tamamen ben/biz dengesi üzerine kurulu olacaktır.

Ay’ın doğal dispozitörü Venüs Boğa burcunda Persulus’un kılıcını temsil eden sert tesirler içeren Capulus sabit yıldızı üzerinde bir de Uranüsle kavuşması görev bilinciyle her yol mübahtır dedirtebilir. Baskılar varsa eğer özgürlük isteğimizin artacağını ifade etmektedir. Haddini aşan, yoldan çıkarmaya çalışan, doğruluktan saptıran kişileri yıkıcı sonlar bekleyebilir.

16° Terazi Sabian Sembolü Emekli bir Deniz Kaptanı. Sembol hakikaten emeklilik ve istifa süreçlerini gündeme getirebilir. Üzerimize düşen vazifeleri tamamladığımızı, artık dalgalı sulardan arınarak yeni bir yolda adım adım deneyim kazanmak istemediğimizi gösterebilir.

Türkiye haritasını incelediğimizde 5.ev sınırında Terazi burcundaki Mars ile irtibatta gerçekleşecek dolunay ülkenin genç nüfusunu, eğlence sektörünü, sanatını ve sanatçısını harekete geçirebilir. Yeni genç girişimciler ve sportif faaliyetlerde başarı görebiliriz. Dolunay anında transit Mars’ın da Yengeç burcunda ülke haritasının yükseleniyle temas kurması içerisinde güvenliğin ve ülke sınırlarının daha sıkı korunması sebebiyle askeri hareketlilikleri sıklaştırabilir.

Sağlık olarak böbrekler, mesane bölgesi, bel ve bel altı ve zührevi hastalıklarla ilişkili sorunlar görünür olabilir. Estetik, güzellik ve dekorasyona dair ilgi artabilir ancak Venüs’ün Uranüsle konumu sebebiyle kaş yaparken göz çıkarmamaya dikkat etmek gerekiyor.

Terazi dolunayının burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okumanızı öneririm)

KOÇ: İlişki ve ortaklıklarınıza dair keskin bitiş ve başlangıçlarınız olabilir. Bu dönemde sağlık ve sıhhat konuları da ayrı bir önem arz edebilir. Bünyenizi çok zorlamamaya özen göstermelisiniz. Spora ve diyete başlayabilirsiniz. Her anlamda alacağınız hayati kararlarda güvendiğiniz insanların sizi yönlendirmelerinden faydalanabilirsiniz. Kimileriniz taşınma ve seyahat konularıyla yakından ilgilenebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Sağlığınız, günlük rutinleriniz ve mesleki görevlerinizle ilişkili bir tercih, farkındalık aşamasına gelmiş olabilirsiniz. Kendi işinizi yapmaya karar verebilir ve sorumluluklarınızdaki baskılar sebebiyle yanınıza yardımcı alabilirsiniz. Terapi veya danışmanlık almak adına verimli bir süreç. İş ortamınızdan biriyle flört etmeye başlayabilirsiniz. Sizi mutlu eden insanlarla ortak güzel projelerde yer alabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Sosyal hayatınız hareketlenirken yalnızsanız önceden arkadaş gibi olduğunuz biriyle flört etmeye başlayabilirsiniz. Eğer risk alabilir ve kararlı bir duruş sergilerseniz bu süreçte hayalleriniz gerçeğe dönüşebilir. Birlikteliğiniz varsa eğer evlilik/söz planları yapmaya başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz dostlarınızla tatile çıkmak, güvendiğiniz insanlara danışarak yaratıcılığınızı arttırmak için de destekleyici zamanlar olacaktır. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Miras ve emlak işleriyle ilgilenebilirsiniz. İş veya evlilik sebepli mülk almanız ve taşınmanız mümkündür. İşinizde terfi edebilir ve hedeflerinize doğru sıçrama gerçekleştirebilirsiniz. Ebeveyn olabilir, eşiniz ve çocuklarınızla ilişkili yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz. İyi ilerlemeyen sürüncemede kalan evlilik ve ortaklıklarınız ise sonlanmaya da müsait olacak. Yaşam tarzınızla ilişkili bir dönemin finalini yaşayabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Ticari faaliyetleriniz, eğitimleriniz ve kardeşlerinizle ilişkinizi her bakımdan gözden geçirebilirsiniz. Kısa seyahatlerde keyifli gelişmeler yaşayabilir yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Halletmeniz gereken resmi evraklarınız, noter işleriniz ve avukat görüşmeleriniz olabilir. Biten sözleşmelerin tekrarı gelmeyebilir. Bazı kontratları sonlandırma kararı alabilirsiniz. Sizi sevindirebilecek müjdeli haberler ise arkadaş çevrenizden gelebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Para kaynaklarınız, yatırımlar ve mal varlıklarınızla ilişkili yeni kararlar alabilirsiniz. Sürpriz beklenmedik kazançlarınız olabilir. Size özgü olan görüşlerinizi, değerlerinizi ve inançlarınızı sıfırdan sorgulayıp dönüştürebilirsiniz. Spekülatif konularda yanıldığınızı fark edebilir ve zararlı çıkabilirsiniz. Kişisel harcamalarınızı kontrol altında tutmanız aşırı borçlanmamaya özen göstermelisiniz. Olmanız gereken ameliyat ve estetik operasyonlar iyi ilerleyebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Göz önünde olarak dikkat çekeceğiniz bu dönemde ilişkileriniz veya evliliğiniz sayesinde çok konuşulabilirsiniz. Vereceğiniz kararlar, tutum ve davranışlarınız geleceğinizi tayin edebilir. İnsanlarla uyumlu olmaya özen gösterebilirsiniz. Dış görüntünüzde değişiklik yapabilirsiniz. Fazla kilolarınız, cilt lekeleriniz vs varsa daha çok gözünüze batmaya başlayabilir. Mesane bölgeniz, bel ve böbrekleriniz hassaslaşabilir, dikkatli olmakta fayda görebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Kontrolünüz dışında kadersel gelişmelerle dolu olacak bir sürece giriyorsunuz. Feragat etmeniz gereken koşullar, önünüze bakmak istiyorsanız kabullenerek geride bırakmanız gereken şeyler olabilir. Hakkınızda dönen dedikodular, iftiralar ve sinsi planlara dikkat etmeniz gerekebilir. Sizin sakladığınız veya sizden saklanılan gizli saklı olaylar varsa ortaya çıkabilir. Yumuşak başlılığı bozduğunuz takdirde kim dost kim düşman ayırt etmeye başlayabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Arkadaşlarınızla keyifli plan ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Sosyal çevrenizden biriyle tanışarak flört etmeye başlayabilirsiniz. Ekibinizde liderlik yapabilir, pek çok insanı yönlendirebilirsiniz. Kariyerinizde yeteneklerinizi fark eden insanların yardım ve destekleriyle iyi yerlere gelebilirsiniz. Kişisel girişimleriniz toplum tarafından onaylanabilir ve doğru bulunulabilir. Sosyal medya üzerinde etkili paylaşımlar yapabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: İş ve aile dengesini kurmak için daha çok çaba sarf etmeniz gerekebilir. Yeni anlaşma ve sözleşmeler yapabilirsiniz. Sağlıklı ve güçlü bir beraberliğiniz varsa eğer yuva kurmaya karar verebilirsiniz. Çocuk yapmaya karar verebilir veya hali hazırdaki çocuklarınız için sorumluluk da alabilirsiniz. Ev almak ve taşınma fikri de sizin için desteklenmektedir. Bu süreçte evinizin ihtiyaçlarını aksatmamanız gerekebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Yurt dışı, yabancılar, eğitim ve seyahat konularıyla ilişkili fayda sağlayabilirsiniz. Gelişiminizi destekleyecek yeni bir deneyim sahasına atılabilirsiniz. Taşınma, evlilik ve ortaklık konularıyla ilişkili resmi işlerinizi halledebilirsiniz. Yakın çevreniz tarafından talepleriniz dikkatle dinlenebilir ve kabul görebilir. Güzel dostluklar kurmak adına da verimli bir süreç Kişisel işletmeniz varsa eğer ticari faaliyetlerinizin hareketlendiğini görebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Ortak finansal kaynaklarınız, miras ve borçlarınızla ilişkili yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Zam alabilir ve yatırımlardan karlı çıkabilirsiniz. Beklediğiniz paralar elinize geçebilir. Terapi almak ve cerrahi işlemler adına destekleyici bir süreç olabilir. İlişkilere dair sırlar varsa ortaya serilebilir. İnsanların gerçek niyetlerini görebilir, hatta bazı kişilerin kendi kuyularını kazdıklarına şahitlik edebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Begüm Minkis