Begüm Minkis

6 Temmuz 2024 01:57’de Yengeç burcunun 14° sinde Sirius sabit yıldızı üzerinde, anlatmaya doyulamayacak düzeyde bir yeniay meydana gelecek. Bir yandan 8 Nisan 2024 Güneş Tutulmasını tetikleyecek yeniayla hayatımızda yeni bir döngü başlıyor olabilir. Hiçbir olayı veya insanı küçümsemeden dikkat ve şükürle ilerlemek gerekiyor. Zira ufak gibi gözüken bir olay dahi kelebek etkisi yaratabilir. Misyonunu yitiren şeyler de kendiliğinden hayatımızdan gidebilir. Duygusal tatmin, ünlenme, maddi ilerleme, şifalanmanın önünü açacak yeniay kimilerine de hazmetmekte zorlanacağı, beklenmedik ağır kayıpları verebilir gözüküyor. Küçük iyicil Venüs de yeniayla kavuştuğu için gökyüzü ‘’bir dilek tut gerçek olsun.’’ diyor bizlere. Ancak bilmeliyiz ki kader artık yön değiştiriyor. Bu sebeple gerçekten neyi istediğimiz konusunda iyice emin olmamız gerekebilir. Zira dileklerimiz aniden sürpriz biçimde gerçekleşerek bizleri hazırlıksız yakalayabilir ve uyum geliştirmeye zorlayabilir. Jüpiter de yeniay anında Aldebaran sabit yıldızı üzerinde olacağı için herkesi doğruluk, dürüstlük seviyesine göre layık olduğu yere getireceğinden hiç şüpheniz olmasın. (Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Ay Yengeç burcundayken refahtadır. Potansiyelini daha yararlı ve kuvvetli gösterebilir. Yeniayla birlikte kendimizi çevresel koşullar tarafından duygusal bağlamda yeterince doyurulmuş, ait ve tatminkar hissedebiliriz. Aile, gayrimenkuller, arsa, miras, kiralama, taşınma, dekorasyon gibi konularla daha çok ilgilenilebilir. Vatansever duygularda artış yaşanabilir. Askeri konular ülke genelinde hızlanabilir. Savunma geliştirilebilir. Bir canlıya merhamet ederek, sıcak havalarda dışarıya bir kap su koyabilir, mazlumları koruyabilir ve besleyebiliriz. Etrafımızla daha kolay empati kurduğumuz zamanlardır. Vadesi gelenler için söz, nişan ve evlilik gibi süreçlerini de başlatabilir.

Ay ve Güneş yeniay anında Sirius sabit yıldızı üzerinde bulunuyor. Her sene Güneş sirius üzerine yani 14° Yengeç burcuna ulaşınca Sothis günleri kutlanır. Sirius yeraltı dünyası, ruhsal evrimleşme, ahiret, mahkeme, yargılanma, ölüler dünyasını ifade eder. Sothis günlerinde her kültür kendine göre dualar eder, ritüel ve meditasyonlar yapar. Ruhsal anlamda önemli açılımlar getirdiğine, küçük olayların kutsal sonuçlar doğurduğuna inanılır. Bu sene bu zamanlara bir de yeniay’ın eşlik ederek bir yandan da 8 Nisan 2024 Koç Güneş tutulmasını tetikliyor olması hayat değiştiren olayları tetikleyebilir. Kadersel hak ediş ve cezaların alınabileceğini, misyonu dolan her türlü olay, kişi ve durumlar hayatımızdan gidebileceğini, bizi yeni bir döngüye sokabileceğini gösteriyor.

Sirius yıldızı; patronları, kendi işinin sahibi olmayı, korunmayı, bolluk bereketi, bir misyonla hareket etmeyi, şan şöhret kazanmayı, mal ve toprak sahibi olmayı ifade eder. Haritası destekleyenlerin bu konu başlıklarıyla ilişkili talihi büyülü bir etkiyle değişime uğrayabilir. Ufak gibi gözüken bir durum bile değişim döngüsünü başlatabilir. Güneş-Satürn, Ay-Satürn, Venüs-Satürn üçgen açıları yeniayda etkin olacağı için harika hak edişleri gösteriyor. Temeli atmayı, uzun vadeli ilişkiler kurmayı, birikim fırsatları, ruhsal ve bedensel iyileşme, sevgi maneviyat patlamasını gösteriyor.

Yeniay anının yükseleni 14° Boğa burcu olurken Mars ve Uranüs gezegenleri de birinci evde konumlanıyor. Menkul kıymetler, emlak piyasası, ekonomik koşullar baş sıraya yerleşebilir. Sabrı taşıran, yıkıcı sonuçlar doğuracak şiddetli patlamalar yaşanabilir. Olumsuz örnek niteliğinde ibretlik denilecek türde hikayeler, taciz, tecavüz, cinayet olayları medyada dolaşabilir.

Diğer yandan maddi ve manevi değerlerimiz gündeme gelecektir. Ancak Uranüs gökyüzünün en kötücül yıldızı olan Algol sabit yıldızı üzerinde olduğu için kaza, doğal afet, kayıp, hastalık, iflas gibi durumlara karşı da uyarıyor. Haritası sert tesir alan kişiler kendini güvende sandığı durumlarla ilgili ani bozulmalar, gözden düşme, ayrılık, sıra dışı olaylar yaşayabilir.

Güneş ve Ay’ın yücelim yöneticisi Jüpiter 9° İkizler’de Aldebaran sabit yıldızı üzerinde ve birinci evde konumlanıyor olması doğruluk ve dürüstlük sayesinde ticarette başarı kazanmayı, zenginleşmeyi ifade ediyor. Ahlaki yozlaşmaya uğramış, yanlış yolda olanların en garanti gibi gözüken konumda bile tepetaklak olabileceğini gösteriyor. Sistem herkesi adeta gözetim altına alacak ve herkese layığını verecektir.

Mide, cilt, boğazlar, bademcikler, eklemler, göğüsler, yumurtalıklar ve rahimle ilgili sorunlar artabilir bu yeniayla birlikte. Diyete başlamak, perhiz, detoks yapmak, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, bağımlılıklardan kurtulmak için destekleyici bir zaman olabilir.

Yeniay’ın sabian sembolü aşırı yemek yiyen ve eğlenen insan grubu. Bu sembol nefsin kölesi olmaya, açgözlülüğe ve bencilliğe karşı uyarı vermekte. Keyfi faaliyetlere eğilim artarken fazla rehavete girerek gerçekleri atlayabilir, sorumlulukları görmezden gelebiliriz. Her türlü konuda haddi bilmek, sınırları iyi çizebilmek, kuralları aksatmamak gerekebilir.

Yengeç Yeniayı’nın burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

KOÇ: Özel hayatınızı ilgilendiren önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Duygusal isteklerinizi doyurmak için yüksek meblağda harcamalar yapabilirsiniz. Mal, mülk sahibi olmanızın önü açılabilir. Kira gelirleri, miras ve ailenizin desteği size olumlu anlamda yansıyabilir. Evleneceğiniz kişiyle tanışabilir veya birlikteliğinizi ileriye taşımaya verebilirsiniz. Kiminiz ikinci baharını yaşamaya başlayabilir. Çevresel koşullar sizi farklı bir şehre veya ülkeye taşındırabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Bilgi aktarımının çok artacağı bir zaman sizler için. Yeni fikir, plan ve projeler gündeminizi meşgul edebilir. Bir şeyi sonlandırmaya karar verebilir, anlaşmalarınızı bitirebilirsiniz. Kardeş, kuzen ve çocukluk arkadaşlarınızla kısa gezilere çıkabilirsiniz. Seyahat rotası oluşturabilirsiniz. Aracınızı, bilgisayarınızı değiştirmeye ve satmaya karar verebilirsiniz. Etrafta epey dedikodu da olacağı için her duyulana inanmamanız gereken bir zaman. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Maddi konularınızı ilgilendiren önemli bir zamana giriyorsunuz. Büyük kazanımlarınız olabilir. İş hayatınızda veyahut parasal konularda bir arzunuz yerine gelmeye başlayabilir. Müşteri ilişkileriniz yoğun ilerleyebilir. İyi satışlar yapacağınız, değerli şeyleri size sunacak insanlarla tanışabilirsiniz. Hediyeler alabilirsiniz. Birikimleriniz varsa eğer ev veya araba satın alabilirsiniz. Evinizi dekore ettirebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Gözler sizi üzerinize çevriliyor. Kariyer hayatınızda önemli bir göreve getirilebilirsiniz. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Terfi edebilir veyahut daha iyi şartlarda yeni bir şirkete geçebilirsiniz. Markanızı kurabilir, tanınma, ünlenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili uzun süredir sizi zorlayan bir konuda şifa bulabilirsiniz. Kötü bir yaşam biçiminiz veya ilişkiniz varsa sonlandırmanız gerekebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: İdeallerinize, hayallerinize ulaşmaya başlayabilirsiniz. Hayatınızda bir döngü kapanabilir ve yeni başlangıçlar için hazırlık sürecine girebilirsiniz. Kötü giden bir konuda talihiniz dönmeye başlayabilir. Krizli bir süreç bitebilir, bunalımlardan sıyrılabilirsiniz. Manevi konuda gelişebilirsiniz. Sezgilerinizin sizi götürdüğü yere doğru ilerleyebilirsiniz. Ufak bir olay dahi hayatınızdaki değişim dalgasını başlatabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Gelecek planlarınızda köklü bir değişikliğe gidebilirsiniz. Ortaklı işleriniz varsa başarılı ilerleyebilir. İş vasıtasıyla yeni bir ekibe dahil olabilirsiniz. Mal, mülk ve miras konularında beklentilerinize kavuşabilirsiniz. Yatırımlarınız varsa değerlenebilir. Beklediğiniz devlet kanallı bir para varsa gelebilir. Zam alabilirsiniz. Kalabalık ortamlarda bulunabilir, davetlere katılabilir, değerli mekanlarda sevdiklerinizle hoş vakit geçirebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Toplumsal statünüzü ilgilendiren yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İşbirlikleri, danışmanlıklar, ortaklıklar konusunda mesleğinizde daha iyi bir konuma gelebilirsiniz. Sosyal imajınızdaki değişim dikkatleri üzerine toplayabilir. Partnerinizi ailenizle tanıştırabilirsiniz. Yalnızsanız evleneceğiniz insan karşınıza çıkabilir. Evlilik, nişan ve söz planları yapmanız da muhtemel gözüküyor. Bir yakınızın hayatında önemli bir rol oynayabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: Deneyimleriniz, bilgileriniz ve eğitimleriniz sayesinde yükselmeye başlayabilirsiniz. Hayata bakış açınız olumlu anlamda değişebilir, umutlarınız gerçekleşebilir. Bolluğa erişebilirsiniz. Uzak bir şehre, yurt dışına çıkabilirsiniz. Eşinizin ailesiyle ilişkiniz uyumlu ilerleyebilir. Hukuksal, bürokratik işleriniz yolunda gidebilir. Akademik kariyerde yükselebilirsiniz. Hakkınızın yendiği bir konuda ilahi adalet yerini bulabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Maddi sorumluluklarınız artabilir. Kredi çekebilir, uzun vadeli ödeme başlatabilirsiniz. Mal, toprak yatırımı düşünebilirsiniz. Evinizi taşıyabilir veya tadilata sokabilirsiniz. Aile içinde çözülmesi zor meseleler, sırlar ortaya çıkabilir. Ebeveynlerinizle ilişki modeliniz dönüşüme uğrayabilir. Özel yaşamınıza dair daha stratejik, mantıklı davranmanız gerekebilir. Gizli beraberlikler ortaya çıkabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: İlişkilerinizi ilgilendiren dönüm noktaları yaşanabilir. İlişki başlangıcı, ayrılık, boşanma veya evlilik yönünde kararlar alabilirsiniz. Kaderinizi değiştirebilecek önemli insanlarla yollarınız kesişebilir. Taşınmaya karar verebilirsiniz. İnsanların gerçek yüzünü görebilirsiniz. Haksızlığa uğruyorsanız eğer dava açabilirsiniz. Bazı kurumlarla anlaşmalarınızın süresi dolabilir. Danışmanlık, işbirlikleri kariyerinize olumlu yansıyabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: Yeni şirketler, müşteriler ve yardımcılarla anlaşabilirsiniz. Mesleki konularda girişimler yapmayı planlayabilirsiniz. Çalışma ortamınızdaki kişilerle anlaşmazlıkları orta yolu bularak çözüme kavuşturabilirsiniz. Acentalarla, önemli kurumlarla görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Çok iyi bildiğinizi sandığınız bazı konularda fikirleriniz değişime uğrayabilir. Zihinsel olarak kafaya bir şeyleri takmaya eğilimli olabilirsiniz. Kendinizi çok yormamaya dikkat etmelisiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Hayatın ödüllerini almaya başlıyorsunuz. Kendi işinizi kurabilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Ünlenebilirsiniz. Aileniz, yakınlarınız, emlak konularında mutluluk ve başarı sizinle olabilir. Ailenizin maddi kaynaklarından faydalanabilirsiniz. Evlenmeyi düşünebileceğiniz birine aşık olabilirsiniz. İlişkiniz varsa evlilik planları yapılabilir. Pahalı bir mekana gidebilir, lüks yatırımlar yapabilir, tatil organizasyonları yapabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Begüm Minkis