Merve Çubuktepe

Uzun dönemli önemli etkilerden biri başlıyor. Kiron 17 Nisan 2018 itibariyle Koç burcuna geçiş yapacak ve 14 Nisan 2027’ye kadar bu burçta uzun yolculuğuna devam edecek. Kiron kısa bir süre 26 Eylül 2018-18 Şubat 2019 aralığında retrosu sırasında yine Balık burcuna dönüş yapacak ancak ondan sonra tam yol ileri Koç burcunda devam edecek ve biz de Kiron’un bu değişen etkisini tam olarak hissetmeye başlayacağız. (Burç bazında incelemeler için yazının devamına göz atın)

Kiron doğum haritamızda sembolizmi gereği yerleştiği ev teması ile alakalı bizi daha kırılgan bir hale getirebilir. İlgili konuya dair yaralanmaya daha fazla açık olabiliriz. Ancak Kiron bir yandan şifa ile doğrudan alakalıdır ve zaten “Yaralı Şifacı” olarak adlandırılır. Bu da kişinin ilk başta sorununa dair kendisine çözüm bulamasa da çevresine yardım ederek deneyim kazanması ve sonra da kendisini iyileştirmeyi öğrenmesini gösterir.

Kiron Balık burcundayken işin içerisinde ruhsal boyut, teslimiyet, karşılıksız merhamet ve herkese şifa vermeye çalışma teması daha baskın durumdaydı. Yani bir ağa düştüğümüzde aşırı hareket etmek bizi ağa daha fazla dolayabilirdi. Ancak şimdi Koç burcuna geçişte kişisel kararlar, inisiyatif almak ve özgürlük teması çok daha baskın olacaktır. Bundan ötürü herkese koşturmak güzel olmakla birlikte kendinizi unutmamanız gereken bir süreç başlıyor. Latince deyiş “Medice cura te ipsum” aslında bu süreci iyi özetler; “Doktor, önce kendini iyi et”.

Yani kendimizi iyi etmek, yaralarımızı iyileştirmek adına dışsal bir yardım bekleme vakti doldu. Bunu ıssız bir yerde yaralanıp hiçbir şey yapmadan bekleyip yaranın enfeksiyon kapması riski olarak düşünebilirsiniz. Sadece üzülür ve yardım beklerseniz gelmeyebilir; sonunda kangrene kadar gidebilir. Oysa ki korkmaz ve acıya direnirseniz yara dağlanıp kapatılabilir; böylece sağlığınıza bir şey olmaz. Elbette izi kalır, ama kurtulursunuz… Tüm bu deneyimlerle özgürlüğün ve içimizdeki gücün farkına gerçekten varabiliriz. Her şeyi olağanüstü bir olay ya da kadersel etkilere bağlamak, kimi zaman kurban gibi hissetmek yerine her şeyi olduğu gibi algılayarak adeta “savaşçı hekim” olmamız mümkündür.

1969-1977 doğumlu kişiler Kiron Koç oldukları için, Kiron dönüşü deneyimi yaşayacaklar. Bundan ötürü yukarıda saydığım etkileri özellikle bu aralıkta doğanlar çok daha yoğun deneyimleyebilir. Ülkemizin de Kiron’u Koç burcundadır. 18 derecede olduğu için Kiron dönüşü 2023 yılına gelecek. Kuruluşun yüzüncü yılında bu durumun olması gerçekten dikkat çekici. Büyük zorluklar ve savaşlar ile kurulan ülkemizde milli mücadele sırasında pes etmemenin, sebat etmenin ve böylece diğer milletlere ilham vermenin etkilerini görmüştük. Bu bağlamda Plüton Kova geçişi ve Kiron dönüşünün olması sebebiyle bu yıllara girerken zorlu görünse de ülkemizin hayrına olacak bir çok gelişme gündeme gelebilecektir. Tabii bu da ayrı bir yazı konusu.

Kiron’un burçlar üzerindeki etkisi: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

KOÇ: Kiron’un burç değiştirmesi doğrudan tabii ki siz Koçları etkileyecek. Bu zorlu maratonda özellikle aslında doğasının en önemli parçası olan bağımsızlığını unutan Koçlar için bir aydınlanma dönemi geliyor. Kimi zaman zorlansanız da istekleriniz peşinde gitmek, eğer geçtiğimiz yıllarda sürekli pasifize edildiyseniz tekrar kendinizi hatırlama zamanı. Unutulmaması gereken konu ise ilk zorlukta pes etmemek ve kararlılıkla devam etmek. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: İç dünyanızı dürüstçe ve artık “ama, o şu bu” demeden sorgulama vaktiniz gelmiş durumda. Yüzeyden derine inerek hayatta gerçekten en içeride yatan ve sizi mutlu edip heyecanlandıracak istekleri bulmanız, akabinde yüzleşmeniz gerekiyor. Bu süreçte dış dünyadan yardımdan ziyade iç sesiniz sizin rehberiniz olacaktır. Maneviyatınızın artacağı bir sürece giriş yapıyorsunuz. Ruhsal sorunların çözümü size dış dünyada huzur getirebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Arkadaşlarınızla alakalı önemli bir yol ayrımına geliyorsunuz. İnsanları sırtınızda taşıma dönemine uzun süreli bir nokta koyma vaktiniz geldi. Sadece sürekli bir şeyleri veren, ama geri dönüş talep etmeyen kişi olmak yerine emeklerinizin karşılığı var mı yok mu değerlendirmelisiniz. Zira bunun zamanlaması şaşarsa bir süre sonra kendinizi yalnız hissedebilirsiniz, oysa ki gerçek dost kimdir değildir bu süreçte ortaya çıkacak. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: İşiniz ve hayatınızı nasıl yaşayacağınıza dair kendi isteklerinize odaklanma zamanı. Evet önceden işinizle alakalı çok yaralayıcı deneyimler ve haksızlıklar yaşamış olabilirsiniz; ancak yeni bir dönem başlıyor. Korkmayıp mücadele eder ve yeniliklere kendinizi açarsanız tüm bu döngü yavaş yavaş kalıcı olarak değişebilir. İnsanların boş lafları, eleştirileri kimden gelirse gelsin sizi yaralamasına izin vermemeli ve kabuğunuzu sertleştirmelisiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Hayatınızda maceralı ve temponun giderek yükseleyeceği bir dönem başlıyor. Özellikle yurtdışına gitmek isteyen, yeni bir hayat kurmayı düşünen Aslanlar için destekler geliyor. Bu tür alternatifleri araştırmak, değerlendirmek ve hayatınızda yeni bir renk yaratmak adına kararlı olmalısınız. Kendinizi bulmak, iç sesinizi dinlemek ve aynı zamanda hem hareket hem de ruhsallık taşıyan disiplinlere doğru çekilebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Tam anlamıyla küllerinizden doğma sürecine gireceksiniz. Bu dönüşüm en derinden ve ruhsal bir boyutta başlıyor. Tabii ki sorumluluk almak ve dünya gerçekleri çok önemli ancak biraz daha umursamaz, herkesi kurtarmaya çalışmayan bir ruh haline geçiş yapacaksınız. Zira tüm sorunları sizin çözmeniz gerekmediğini anlamanız çok önemli. Maddi açıdan da sıkıntılarınızı geride bırakmak, temiz bir sayfa açmak adına destekler alacaksınız. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: İlişkiler konusunda devrimsel bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bu deneyim başta biraz sancılı olabilir. Zira geçmiş ilişkilerinizi sorgulayıp özellikle sizi değersiz ya da ikinci plana iten olayları düşünüp iç muhasebesini yapmanız gerekiyor. Kendi isteklerinizi ön plana alıp insanlara karşı beklentinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu kötü bir durum değil sadece bir şey gerçekten iyiyse sevinip değilse zarar görmenizi engellemek. “Önce ben” demeniz şart. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

AKREP: İş ortamında yaşadığınız haksızlıklara “ya sabır” geçmek güzel, ancak bir eylem planı oluşturmadıysanız artık vakti geldi. İnsanlara doğru bir mesafe koymak, onlara sınırlarınızı göstermek sizin iyiliğiniz açısından gerekli bir durum. Duruşunuzu bozmadan ve kendinizi harap etmeden insanlara yardım etmek, onlara işin püf noktalarını göstermek çok güzel, ancak bunu sömürüye dönüştürmemelisiniz. Çok daha verimli ve üretken olacağınız bu süreçte, aynı zamanda sağlığınızı da iyi beslenme ve spor ile yükseltebileceksiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: Size çok iyi gelecek, hayatınızdaki zorluk ve düşkırıklarını geride bırakmanızı sağlayacak bir kişi ile tanışarak büyük bir aşk yaşayabilirsiniz. Ancak burada sınavınız adanmışlık teması olacak. Yani karşınızdaki insana tüm hayatınızı sunma, önceliklerinizi geriye atma ve aşırı fedakarlık temasına karşı dikkatli olmalı özünüzü kaybetmemelisiniz. Aynı zamanda özellikle ruhsallık odaklı bir temayı seçip hobi haline getirebilir, hayatınıza renk katabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Hayatınızda aidiyet duygusunu sorgulayacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bu sadece duygusal konular değil tüm aile ve arkadaşlık ilişkileri için de geçerli. Size iyi gelen ve gelmeyeni ayıracağınız bir kavşaktasınız. Aynı zamanda mevcut yaşam tarzı ve yaşadığınız yerle alakalı önemli kararlar alabilirsiniz. Size gerçekten iyi gelecek bir yere taşınmak, yeni bir hayat kurmak Kiron geçişi boyunca hayatınızdaki en önemli gündem olacaktır. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: İletişim becerilerinizi yeni baştan keşfedeceğiniz, düşünce ve sözlerinizle insanları uyandırıp şifa verebileceğiniz bir yol sizi bekliyor. Bu çok güzel bir konu, aynı zamanda size de ileride bu insanlardan doğru zamanda önemli destekler gelebilir. Ancak odağınız kendiniz olmalı; gerek okuyarak gerek araştırıp seyahat ederken kendinizi daha zenginleştirmelisiniz. Kardeşleriniz bu evrede yanınızda olmalı, araya mesafe koymamalısınız. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BALIK: Kiron artık burcunuzdan çıkış yapacağından sizi de doğrudan etkileyecektir. Bundan ötürü öncelikle her şeyi akışa bırakmak, aşırı kadercilik gibi davranışlardan uzak durmanız gerekli. Daha maddi dünya gerçeklerine odaklanmak size başarı getirecektir. İnisiyatif almalı ve gerçekçi olmalısınız. Aşırı hayalcilik bu süreçte iyi sonuçlar getirmeyebilir. Doğru adımları atarsanız finansal konular başta olmak üzere hayatınızı somut bir dengeye oturtabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Merve Dirağ