Tuğba Karadayı Ulusoy

İlişkilerimizin fazlasıyla gündemde olacağı ve yeni başlangıçları getiren enerjilerle dolup taşan bir ay bizi bekliyor. Güneş ve ay tutulmalarının etkisiyle kadersel nitelikte bir dönüşüm süreci deneyimleyeceğiz. Ailenin, duyguların, sezgilerin ve sevginin baskın olduğu bu ay aradığımız enerji ve cesareti bulabileceğimize ve harekete geçeceğimize işaret ediyor. Temmuz ayı ilişkilerle ilgili sürpriz gelişmelere de sahne olabilir gibi görünmekte. Aynı şekilde kişisel gelişimimiz için de faydalı etkilere sahne oluyor. Bizi inciten şeylerin neler olduğunu keşfetmekle kalmayıp bu yaraları saracak gücü de içimizde bulabileceğiz. İletişim ile ilgili konularda zorlanmalar yaşansa bile yarım veya eksik kalmış işleri tamamlamak için harika bir süreç olacak. Geçmişin tozunu üzerimizden atıp yeni bir sayfa açabileceğimiz bir döneme giriş yapıyoruz.

Gökyüzü etkilerini detaylı inceleyelim: Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

2 Temmuz 2019 tarihinde Mars Aslan burcuna geçiyor ve 18 Ağustos 2019 tarihine kadar cesaretimizi besleyecek. Yaratıcılığımızı ortaya koymak adına savaşacağız. Riskli konulara eğilimimiz artabilir, aşk konularında daha hareketli bir dönemde olabileceğiz.

2 Temmuz 2019 tarihinde Yengeç burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor. Sevgi, değer, ailevi konuların fazlasıyla gündemde olacağı bu süreçte duygularımızla hareket edeceğiz. Yeni yuva kurmak için adımlar atabileceğiz. Sezgilerimiz de ön planda olacak.

3 Temmuz 2019 tarihinde Venüs Yengeç burcuna geçiyor ve 28 Temmuz 2019 tarihine kadar Yengeç burcunda transit edecek. Güneş tutulması ile yolları kesişen Venüs transiti tutulma etkilerine yumuşak ve ahenkli etkisiyle katkıda bulunurken aşk ilişkilerini yuva kurmaya doğru yönlendiriyor.

7 Temmuz 2019 tarihinde Merkür durağan pozisyona geçiyor. 2 güne yayılan süreçte iletişim durma aşamasına gelebilir. Akıl tutulmaları yaşayabiliriz. Kendimizi ifade edemeyebiliriz. Elektronik eşyalarda problemler yaşanabilir.

8 Temmuz 2019 tarihinde Kiron durağan hareketine başlıyor. Retro hareketine başlayacağı 10 Temmuz tarihine kadar ruhsal konularda nasıl yara aldığımız fark edemeyebilir, kendimizi suçlayabiliriz. Şifa ile ilgili konularda tıkanıklıklar, problemler yaşanabilir.

8 Temmuz 2019 / Venüs Kiron karesi: Kendi öz değerinizle ilgili konularda yara alma riskiniz gündeme gelebilir. İlişkiler konusunda problemler yaşanabilir. Kadın figürleri nedeniyle zorlanabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konulara dikkat edilmesi gerekir.

8 Temmuz 2019 / Venüs Uranüs Altmışlığı: İlişkiler konusunda ani beklenmedik sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Yıldırım aşkına tutulabilirsiniz. Beklemediğiniz yerlerden para gelebilir. Yatırımlarınızda artışlar olabilir. Kadınlar vasıtasıyla fırsatlar yakalayabilirsiniz.

9 Temmuz 2019 / Merkür Mars Kavuşumu: İletişim konularında kazalar yaşanabilir. Yanlış anlaşılmalardan kaynaklı olarak sesler yükselebilir. Eskiden yapamadığınız anlaşmalarla ilgili harekete geçebilirsiniz.

9 Temmuz 2019 / Güneş Satürn Karşıtlığı: Kendinizi her şeyden soğumuş hissedebilirsiniz. Depresyon belirten bir açı kalıbıdır. Yaşam enerjinizin söndüğünü hissedebilirsiniz. Otorite figürleriyle problemler yaşanabilir.

9 Temmuz 2019 tarihinde Merkür Retro hareketine başlıyor. 19 Temmuz tarihinde Merkür retro pozisyonda tekrar Yengeç burcunda geçiş yapacak ve 2 Ağustos tarihinde tekrar direkt pozisyona geçecek. Bu süreçte ego, kibir, kendini ifade etme konularında problemler, iletişim kazaları gündeme gelebilir dikkat.

10 Temmuz 2019 tarihinde Kiron retro hareketine başlıyor. 14 Aralık 2019 tarihinde düz pozisyona geçene kadar ruhsal konularda içe çekilme ve ruhumuzu şifalandırma konuları gündeme gelecek. Bu süreçte geçmişi şifalandırmak, ibadet etmek, ruhumuza iyi gelen şeylere yönelmek gibi konulara ağırlık verebiliriz.

10 Temmuz 2019 / Güneş Kuzey Ay Düğümü kavuşumu: Hayat amacınızı gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Artık ne istediğinizi daha iyi bilirsiniz. Bu süreçte otorite figürlerinin de desteğini alabilirsiniz.

11 Temmuz 2019 / Güneş Neptün Üçgeni: Maneviyatınızın arttığı hissedebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek adına çok destekleyicidir. Ruhsal konular kendinizi daha iyi hissettirebilir. Sanat ve sezgi ile yapılan işlerde başarı getirir.

11 Temmuz 2019 / Mars Kiron Üçgeni: Hastalıklarınız konusunda operasyonlar gündeme gelebilir ancak bu sizi iyileştirecek bir sürece işaret eder. Şifa konularına ilginiz artabilir. Enerjinizi insanlara yardım etmek, onları iyileştirmek adına kullanabilirsiniz. Ruhsal yaralarınızı sarmak için adımlar atabilirsiniz.

11 Temmuz 2019 / Mars Uranüs Karesi: Kazalara, sakarlıklara ve yaralanmalara dikkat edilmesi gereken zamanlardır. Enerjinizi kontrolsüzce harcayabilirsiniz. Agresif hareketler sonucunda ani beklenmedik gelişmeler, kopmalar yaşanabilir.

14 Temmuz 2019 / Güneş Plüton Karşıtlığı: Güç savaşlarına dikkat edilmesi gereken zamanlardır. Manipülasyona maruz kalabilirsiniz. Ego problemleri yaşanabilir. Sınırları çok zorlamamak gereken zamanlardır.

17 Temmuz 2019 tarihinde Oğlak burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulmayla beraber gökyüzü Güneş tutulmasının etkisinde başlayan yeni dönemde hala üzerimize yük olan enerjiyi bırakmamız için bize son şansını verecek. Bu tutulma ruhsal olarak hissedilebilir ve tamamen bırakma enerjisiyle ilgilidir. Bununla birlikte yaptığınız işler iyi niyetle yapıldıysa hakkınız olanı alabileceğiniz bir sürece de işaret etmektedir.

17 Temmuz 2019 / Venüs Satürn Karşıtlığı: İlişkiler konusunda zorlanabilirsiniz. Partnerinizle aranıza soğukluk girebilir. Maddi konularda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Üst otorite figürleriyle anlaşmazlıklar yaşanabilir. Dikkat!

17 Temmuz 2019 / Venüs Kuzey Ay Düğümü Kavuşumu: İlişkilerinizdeki gerçek motivasyonlarınızı bulabilirsiniz. Hayat amacınızı gerçekleştirmek için kadın figürlerinin desteğini alabilirsiniz. İstediğiniz maddi desteği bulabilmek için şanslı bir etkidir.

18 Temmuz 2019 / Venüs Neptün Üçgeni: İlişkilerdeki hayal kırıklıklarını onarmak adına çok destekleyicidir. Manevi aşkın peşine düşebilirsiniz. Sanat ve yaratıcılık gerektiren konularda çok destekleyicidir. Sezgilerinizi dinlerseniz para kazanabilirsiniz.

19 Temmuz 2019 / Merkür Yengeç burcunda: Aileyle ilgili konular gündeme gelebilir. Bu noktada iletişiminizde problemleriniz varsa çözmek için ikinci şansı yakalayabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız duygusal durumlar tekrar gündeme gelebilir. Bol bol nostalji yapabilirsiniz.

21 Temmuz 2019 / Venüs Plüton Karşıtlığı: İlişkiler konusunda zorlanabilirsiniz. Değerleriniz yüzünden güç çekişmeleri yaşayabilirsiniz. Maddi konularda kayıplar söz konusu olabilir.

21 Temmuz 2019 / Güneş Merkür Kavuşumu: Geçmişte kendinizi ifade edemediğiniz konular varsa bunları gündeme getirerek bu konuları çözebilirsiniz. Eskiden yapılmamış, yarım kalmış anlaşmalar tekrar gündeme gelebilir. Otorite figürlerinin desteğini alabilirsiniz.

23 Temmuz 2019 / Güneş Aslan Burcunda: İyi ki doğdunuz Aslanlar. Güneş 23 Ağustos tarihine kadar Aslan burcunda seyahat edecek. Bu süreçte biz kendimizi daha yaratıcı hissedebiliriz. Kendimizi daha fazla ortaya atabiliriz. İnsanlar üzerinde otorite kurmaya çalışabiliriz.

25 Temmuz 2019 / Merkür Venüs Kavuşumu: Eski sevgililer gündeme gelebilir. İlişkilerde iletişim ön plana çıkabilir. Para ile ilgili eskiden yapılmayan anlaşmalar tekrar gündeme gelebilir.

25 Temmuz 2019 / Mars Jüpiter Üçgeni: Kendimiz çok enerjik hissedebiliriz. Yeni yatırımlar yapabiliriz. Spor yapmak isteyebiliriz. Çok kolay risk alabileceğimiz bir dönemdir.

28 Temmuz 2019 / Venüs Aslan burcuna geçiyor. 21 Ağustos 2019 tarihine kadar da Aslan burcunda seyahat edecek. Bu süreçte ilişkilerimizde heyecan daha fazla gündemde olabilir. Kendimizi daha samimi ve flörtöz hissedebiliriz. Yaratıcılığımızı ortaya çıkarabiliriz. Sanatsal konularda çok destekleyicidir. Estetik ve güzellikle ilgili konulara merakımız artabilir.

29 Temmuz 2019 / Güneş Kiron Üçgeni: Ruhsal konularda iyileşmeler yaşayabiliriz. Egomuzla ilgili problemleri çözebiliriz. Otorite figürlerinin desteğiyle yaşadığımız sıkıntıları giderebiliriz.

30 Temmuz 2019 / Güneş Uranüs Karesi: Ani beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Otorite figürleriyle restleşmeler iş kaybına sebebiyet verebilir. Aman dikkat. Karakterimize uygun olmayan şeyler yapabiliriz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Şimdiden mutlu, sağlıklı ve şans dolu bir ay olsun.

Sevgilerimle,
Tuğba Karadayı Ulusoy