Begüm Minkis

Önemi yadsınamayacak yeni bir ay bizleri karşılıyor. Yaz tutulmaları döneminin jübilesini yapacak 5 Temmuz Oğlak burcu Ay Tutulması Temmuz ayının karakteristiğini büyük ölçüde şekillendirecek ve yaklaşık iki yıldır hangi konularda başarı sağlayıp sağlamadığımızı görmemizi sağlayacak. 2 Temmuz’da Satürn geri hareketi sebebiyle tekrardan Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Böylece yaklaşık iki buçuk yıldır devam eden transitin son hesaplarını görecek ve bize notunu verecek. Bu bağlamda ayın genel teması geçmiş ve mevcut potansiyelleri değerlendirmeye yönelik gibi görünüyor.

Temmuz ayı ile birlikte yılın ikinci yarısına başlıyoruz. Merkür 12 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda geri hareketini sürdürmeye devam edecek. Zihinsel olarak karışık ve olaylara karşı çaresiz kalmaya çok açık bir yapıda olabiliriz. Bizi bekleyen ayın ilk yarısı yeni kararlar ve acele girişimlerden ziyade hallaç pamuğu gibi dağılan işleri düzenlemek ve duyguları arındırmak için faydalı olabilir.

2 Temmuz itibariyle Satürn geri hareketini Oğlak burcunda sergilemeye başlayacak. 17 Aralık’a kadar da bu seyahat devam edecek. Böylelikle Kova burcu döneminde hepimizin ortak bir sınavı haline gelmiş toplumsal kısıtlamaların da büyük ölçüde bittiğini bizlere haber veriyor. Satürn Oğlak burcuna dönüşünde bizlere daha istikrarlı ve sağlam şekilde ilerleme fırsatını sunacaktır fakat 2018 Ocak ayından beri bizi sınadığı, sorumluluk almamızı öğütlediği konularda ne kadar hassasiyet gösterdiğimizin hesabını da yapacaktır. Sınavını başarı ile verenler üst sınıfa geçerken, geçemeyenler sınıfı tekrar etmek zorunda kalabilirler.

Pek tabii toplumsal düzlemde mesafe, ciddiyet, denge ve had bilmek önemli olacak. Oğlak burcu üst düzey kişiler, devlet memurları, yaşlılar, yöneticiler, köklü şirketler, inşaat sektörü, toprak konuları ile bağlantılıdır. Ekonomi ve bu temalar üzerinden doğacak sorunlar gündem ağırlığını oluşturabilir.

5 Temmuz’da Oğlak burcunda parçalı bir Ay Tutulması meydana gelecek. Tutulma ülkemizden izlenemeyecek. Ay tutulmalarının bir dolunay olduğunu; sonuç alma, bitirme ve farkındalık kazanmak gibi bir anlamlar içerdiğini artık pek çok okuyucu eminim biliyordur. Tutulma Güney Ay Düğümü yönünde meydana geldiğinden bu etki kat be kat büyüyor. Güney ay düğümünü ilahi adalet, verilen emekler, yenilen haklar, geçmişte kalmış fakat çözülmemiş konular ve travmaların biriktiği sanal bir nokta olarak düşünebilirsiniz. Tutulma tüm bunları açığa çıkarırken hafif bir etkiden elbette söz edemeyiz. Gerçekler açığa çıkabilir. Ruhsal olarak karamsar, umutsuz ve yorgun bir ruh haline bürünebiliriz.

6 Ocak 2019’da Oğlak burcunda bir Güneş Tutulması meydana gelmişti. Şimdi gerçekleşecek tutulma ile bir bağı olacak. Bu süreç sonrasında neler hayatımıza katıldı veya veda etmek zorunda kaldıysak bunlarla ilgili gündemler artık kapanıyor.

20 Temmuz’da Yengeç burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu yıl Yengeç burcunda iki yeniay yaşanmış olacak. Hatırlarsanız 21 Haziran’da da 0 derecede Yengeç yeniayı yani bir Güneş Tutulması gerçekleşmişti. Satürnyen doğada gerçekleşecek yeniay sorumluluklarımıza sorumluluk katacak. Köklü ve sağlam başlangıçlar yapmamızı sağlayacak. Yeniay anında Venüs 15 derece İkizler burcunda bulunarak 5 Haziran Ay Tutulması derecesini tetikleyeceğinden o süreçte gündeme gelmiş konular daha yapıcı, çözüm odaklı karşımıza gelebilir.

22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçiyor. Hayatımıza canlılık gelerek inisiyatif alabilir ve kendimizi göstermek isteyebiliriz. 2020 yılının da en verimli bir süreci başlayacak. Gökyüzü tutulmalar ve ağır Retrolardan temizlendiğinden yeni adımlar için fırsat bulabileceğiz. Zodyağın en yaratıcı, cömert ve eğlenceli burçları Aslanlar; Doğum gününüz kutlu olsun! Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl dilerim.

Ve son olarak 27 Temmuz’da yılın önemli açı kalıplarından biri olan Jüpiter ve Neptün altmışlık açısı kesinleşecek. Şansın nereden geldiği belli olmayan, neredeyse ilahi müdahale gibi görünecek olaylara işaret ediyor. Girişeceğiniz bir iş, konuşulan bir söz veya karşılaştığınız bir insan temelde daha farklı anlamlara işaret edebilir. Haritası desteklenenler için ise hayallerin gerçek olması söz konusu olabilir. Bunun dışında ruhsallık, merhamet, yaratıcı enerjinin artışı mümkün.

Temmuz ayının öne çıkan astrolojik etkileşimleri: Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

1 Temmuz 2020 / Merkür-Uranüs Altmışlığı: Fikirlerde ve düşünce şeklimizde yaratıcılık ve orjinallik görülebilir. Sürpriz haberleşmeler ve tekliflere olumlu bakabiliriz. Toplumsal konulara duyarlı bakış açıları ön plana çıkabilir.

1 Temmuz 2020 / Merkür-Güneş Kavuşumu: Önceden tasarlanmış plan ve projeleri hayata geçirmek, sahnelemek için olumlu bir etki. İletişim doğru kullanıldığında şifalandırıcı ve besleyici olabilir. Yazı veya şiir yazmak, aile anılarını konuşmak, koleksiyon oluşturmak ve anı defterlerini çıkarmak gibi nostaljik etkiler altında olabiliriz.

1 Temmuz 2020 / Güneş-Uranüs Altmışlığı: Farklı ve sıra dışı gelişmeleri hoş karşılamak, bağımsızlık arzumuzun artış göstermesi ve onay alması, eril figürlerden gelecek sürprizler, üst düzey insanlarla arkadaşlık ilişkisi geliştirmek için olumlu bir etkidir.

1 Temmuz 2020 / Merkür-Kiron Karesi: Dil yarası açmaya müsait etkiler altında olabiliriz. Daha kırılgan ve naif hissedebiliriz. Aile düzeni ve bireysel istekler arasında çatışma görülebilir.

2 Temmuz 2020 / Satürn Oğlak Burcunda: Satürn Oğlak burcunda bizlere daha istikrarlı ve sağlam şekilde ilerleme fırsatını sunacaktır fakat 2018 Ocak ayından beridir bizi sınadığı, sorumluluk almamızı ve ciddiyetle bakmamızı bize öğütlediği konularda ne kadar büyük sözü dinleyip dinlemediğimizin tartmasını yapacaktır. Sınavını başarı ile verenler üst sınıfa geçerken, geçemeyenler yine sınavı tekrar etmek zorunda kalabilirler.

5 Temmuz 2020 / Oğlak Burcunda Ay Tutulması: 2019 Ocak ayından beri devam eden konularda sonuç alma, bitirme ve farkındalık kazanmak mümkün olacak. Son iki yılın gündemleri kapanacak. Ayrıca Oğlak burcu sembolizmi içeren gerçekler ortaya çıkabilir.

8 Temmuz 2020 / Merkür-Mars Karesi: Öfkeli sözcükler, zihinsel gerginlik, agresyon ve kırıcı tutumlar görülebilir. Hızlı ve acele düşünmek nedeniyle kaza ve sakarlıklarla karşılaşabiliriz.

10 Temmuz 2020 / Venüs-Kiron Altmışlığı: Özel ve sosyal ilişkilerde şifalanma, barış ve dengeli tutumlar görülebilir. Hayatınıza önemli insanların dokunuşları iz bırakabilir. Bilhassa kadınlardan gelecek yardım eli dikkat çekebilir.

12 Temmuz 2020 / Güneş-Neptün Üçgeni: Hayalleri gerçekleştirecek gücü bulmak, sezgilerle doğru yolu bulmak, yaratıcılık ve ilham gerektiren işlerde başarı oranını yükselten bir açı kalıbıdır. Kendi kimliğimize uygun bir rotaya dair idealler benimseyebiliriz. Yardımlaşma, affetme ve merhamet yaşamı daha kolay bir hale getirebilir.

14 Temmuz 2020 / Güneş-Jüpiter Karşıtlığı: Abartı, gösteriş ve kibir nedeniyle sorunlarla karşılaşılabilir. Patronca tavırların sert tepmesi, maddi değerleri hızla tüketmek, gerçekleştirilmesi zor istekler içerisinde olabiliriz.

14 Temmuz 2020 / Mars-Kiron Kavuşumu: Acele işlere şeytan karışabilir. Sağlık sorunları, spor ve ev kazaları olabilir. İlişkilerde ego sorunları, bencillik ve saygıda kusur görülebilir. Özgüvenimizi geliştirmek ve doğru kullanmak için çaba göstermemiz gerekebilir.

15 Temmuz 2020 / Güneş-Plüton Karşıtlığı: Güç mücadeleleri, otorite figürleriyle anlaşmazlık, iflas, çöküş ve zoraki dönüşümü ifade ediyor. Kendi kendini yiyip bitirerek sonu getirme etkisi de mümkün.

21 Temmuz 2020 / Güneş-Satürn Karşıtlığı: Yaşlılar, otorite figürleri, devlet temelli işlerde sorunlar yaşanabilir. Mecburi sorumluluklar alabiliriz. Güven kaybı, tıkanmışlık ve bastırılmışlık hissi ile mücadele vermemiz gerekebilir. Katılık ve acımasızca davranışlar içinde kimliğimizi göstermekten çekinebiliriz.

21 Temmuz 2020 / Merkür-Kiron Karesi: Dil yarası açmaya müsait etkiler altında olabiliriz. Daha kırılgan ve naif hissedebiliriz. Aile düzeni ve bireysel istekler arasında çatışma görülebilir.

20 Temmuz 2020 / Yengeç Burcunda Yeniay: Satürnyen doğada gerçekleşecek yeniay sorumluluklarımıza sorumluluk katacak. Köklü ve sağlam başlangıçlar yapmamızı sağlayacak. Yeniay anında Venüs 15 derece İkizler burcunda bulunarak 5 Haziran Ay Tutulması derecesini tetikleyeceğinden o süreçte gündeme gelmiş konular daha yapıcı, çözüm odaklı karşımıza gelebilir.

22 Temmuz 2020 / Güneş Aslan Burcunda: Hayatımıza canlılık gelerek inisiyatif alabilir ve kendimizi göstermek isteyebiliriz. 2020 yılının da en verimli bir süreci başlayacak. Gökyüzü tutulmalar ve ağır Retrolardan temizlendiğinden yeni adımlar için fırsat bulabileceğiz. Zodyağın en yaratıcı, cömert ve eğlenceli burçları Aslanlar; Doğum gününüz kutlu olsun! Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl dilerim.

22 Temmuz 2020 / Merkür-Uranüs Altmışlığı: Fikirlerde ve düşünce şeklimizde yaratıcılık ve orjinallik görülebilir. Sürpriz haberleşmeler ve tekliflere olumlu bakabiliriz. Toplumsal konulara duyarlı bir bakış açısı görülebilir.

27 Temmuz 2020 / Jüpiter-Neptün Altmışlığı: Şansın nereden geldiği belli olmayan daha ilahi bir süreçten geçecek olaylara işaret ediyor. Girişeceğiniz bir iş, konuşulan bir söz veya karşılaştığınız bir insan temelde daha alt anlamlara işaret edebilir. Haritası desteklenenler için hayallerin gerçek olması söz konusu olabilir. Bunun dışında ruhsallık, merhamet, yaratıcı enerjinin artışı mümkün.

27 Temmuz 2020 / Venüs-Neptün Karesi: İlişkilerde yanlış algılara ve anlaşılmalara müsaitlik, romantik konularda hayal kırıklıkları, platonik aşklar, estetik ve güzellik işlemlerinin kafada tasarlandığından farklı sonuç vermesi söz konusu olabilir.

27 Temmuz 2020 / Merkür-Mars Karesi: Öfkeli sözcükler, zihinsel gerginlik, agresyon ve kırıcı tutumlar görülebilir. Hızlı ve acele düşünmek nedeniyle kaza ve sakarlıklarla karşılaşabiliriz.

30 Temmuz 2020 / Merkür-Jüpiter Karşıtlığı: Mevcut potansiyelden daha fazlasını atıp tutmak, zor durumda kalınca esnek tutumlar ve fanatiklik görülebilir. Bir fikir ve bakış açısı hızla büyüyebilir ve ideoloji haline dönüşebilir.

30 Temmuz 2020 / Merkür-Neptün Üçgeni: Spiritüel ve ilham gerektiren çalışmalarda verim, sezgilerin bizlere doğru yolu göstermesi, empati ile ilişkilerde ortak noktaların bulunması mümkün. Bağış, zor durumdakilere el atma, paylaşım yapmak için istek duyabiliriz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Mutlu bir ay dileğiyle,
Begüm Minkis